Avangard v sestavě s českým kvartetem ve složení Jaromír Jágr, Roman Červenka, Petr Vampola a Martin Škoula tak zachránil ruský útočník, který si vybruslil od mantinelu a nenápadnou střelou rozhodl o nejtěsnějším vítězství Omsku. Domácí tak odvrátili hrozbu druhé porážky. Ta první přišla nečekaně ve čtvrtek, neboť sibiřský tým zakončil základní část KHL sérií osmnácti výher.

První zápas Avangard prohrál 1:2 v prodloužení, přestože Jaromír Jágr na konci základní hrací doby dotlačil puk za brankovou čáru. Rozhodčí však těsně předtím hru hvizdem přerušil a k nevoli domácích branku neuznal.

V následném prodloužení rozhodl o výhře Nižněkamsku svým druhým gólem v zápase Igor Polygalov.

Sibiřský velkoklub však druhé utkání zvládl a série hraná na čtyři vítězství pokračuje za stavu 1:1 na zápasy v neděli a pondělí dalšími duely na ledě Něftěchimiku.

V dalších pátečních zápasech potvrdila Ufa roli favorita a porazila Novosibirsk 3:1. Na rozdíl od Ufy se do vedení 2:0 překvapivě nedostal Magnitogorsk, který v druhém zápase podlehl Mansijsku 1:2 a o postup do čtvrtfinále bude muset ještě hodně bojovat.

Výsledky osmifinále play-off Kontinentální hokejové ligy:

Omsk - Nižněkamsk 1:0 v prodl. (stav série 1:1), Ufa - Novosibirsk 3:1 (stav série 2:0), Magnitogorsk - Chanty Mansijsk 1:2 (stav série 1:1)