Hokejisté Brna vstoupili do zápasů skupiny o udržení v extralize jednoznačným vítězstvím 5:1 nad Mladou Boleslaví. Na výhře domácích, kteří měli již před začátkem dvanáctikolové nadstavbové části zajištěnou účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu, se třemi góly a dvěma asistencemi podílel útočník Roman Erat. Měl tak "prsty" ve všech brankách Komety.

V druhém zápase porazila Sparta Kladno 4:3 v prodloužení, přestože hosté po dvou třetinách vedli 3:1. Pražané ale v třetí části snížili, v power play vyrovnali a v prodloužení rozhodl o jejich výhře v přesilové hře Petr Ton, ten se pro změnu čtyřmi body podílel na všech brankách Holešovických.

Kladno tak prohrálo třináctý zápas za sebou, o bod ale zvýšilo svůj odstup od poslední Mladé Boleslavi. Před nedělním vzájemným zápasem tak oba celky dělí tři body.

Oba zápasy se odehrály za nezájmu diváků. Do Ronda, po většinu sezony vyprodaného, jich zavítalo 1825, na Spartu 2219.

Hokejová extraliga, skupina o udržení - 1. kolo:

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Erat (Kvapil, Koreis), 34. Erat (Balej, Hubáček), 36. R. Procházka (Hubáček, Erat), 43. Erat (Kvapil), 58. Koreis (Erat, Kvapil) - 9. Plodek (D. Vrbata, Demel). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 10:10, navíc D. Vrbata a Nouza (oba M. Boleslav) na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1825.

Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, Protivný, Stehlík - Erat, Koreis, Kvapil - Balej, R. Procházka, Hubáček - Houdek, Veselý, Dlouhý. Trenéři: Lubina a Číhal.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Dudáš, Macháček, Benda, Lehikoinen, Marušák - Nouza, Divíšek, Boháč - D. Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Pabiška, Tvrdík, Hyka - Gajovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. D. Výborný (Jan Hanzlík, Ton), 42. S. Treille (Philipp, Ton), 59. Kratěna (Ton, D. Výborný), 62. Ton (D. Výborný) - 12. Bělohlav (Valský), 23. Bicek (J. Drtina, Patera), 32. Kotrla (Eberle, J. Drtina). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2219.

Sparta Praha: Pöpperle - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Zacpálek, Jan Hanzlík - Kratěna, Broš, Bartánus - Ton, Výborný, S. Treille - Žálčík, Karpov, Luňák - Pacovský, Kafka, Hromas - od 21. navíc D. Tůma. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Kalla, Bílek - Bělohlav, Melka, Valský - Eberle, Kotrla, Stieler - od 58. navíc Hašek. Trenéři: Tatíček a Kopecký.