Legendárnímu českému gólmanovi může skončit jeho premiérová sezona v ruské soutěži už v neděli.

Pětačtyřicetiletý Hašek dnes inkasoval čtyřikrát, pátý gól dali hosté při power play Spartaku 28 sekund před koncem, kdy se podruhé v zápase trefil Maxim Afinogenov.

Svým prvním gólem v play off přispěl k výhře Petrohradu Petr Průcha, jenž skóroval za ruský tým podruhé po lednovém příchodu z Ameriky. U dvou branek asistoval další český útočník Petr Čajánek, který v 38. minutě pomohl Antonu Butovi k vítěznému gólu.

Spartak prohrál předchozí dva zápasy shodně 3:4 v prodloužení poté, co v základní hrací době dotáhl náskok týmu kouče Václava Sýkory. Také v Moskvě dvakrát odpověděl na vedoucí gól hostů, ale více branek už český reprezentant Jakub Štěpánek nepustil.