Plzeň i Karlovy Vary byly na hraně vyřazení, ale oba týmy se dokázaly vzepřít a stav série předkola play-off snížily na 1:2. Plzeň doma porazila Litvínov jasně 4:0 a Vary otočily nepříznivě se vyvíjející zápas na 4:3. V prodloužení rozhodl Petr Kumstát. Slavia a Litvínov mají další šanci na postup do čtvrtfinále v neděli.

Vary se za snížením série pustily s vervou hned od začátku sobotního zápasu. - už v čase 2:25 vedly 2:0. Nejprve Sailer načasoval najetí na Pechovu přihrávku od zadního mantinelu a pak si Klíma dorazil svou vlastní střelu.

Slavia ale ze dvou dobře mířených ran neměla žádný stres. Už v 5. minutě totiž snížil kapitán Kadlec. A jak! Ti, kdo viděli jeho vyjížďku obranným pásmem Varů, se musela vybavit obdobná situace z finále extraligy 2009, kdy Kadlec mohl vyrovnat zápas i sérii, ale místo prázdné branky trefil jen tyč.

Fantastický obrat Varů

Zápletka před třetí třetinou byla díky Krejčíkově vyrovnání jasně daná. Rovnovážný stav ale už ve 43. minutě rozsekl se talentovaný mladík Jaškin. Až v březnu bude plnoletý, ale na ledě si počíná na svůj věk mimořádně. Při sklepnutí Mickovy přihrávky měl ale i pořádný kus štěstí.

Kdo by čekal závěrečný nápor Varů a jejich snahu o protažení sezony, musel být z hokejistů od zřídla zklamán. Definitivně je mohl dorazit slávistický útočník Sklenář, ale netrefil prázdnou branku a hosty to mrzelo - 139 vteřin před koncem třetí třetiny totiž chytnul obránce Vašíček puk v brankovišti do výstroje, na což pamatují pravidla tvrdým trestem: trestným střílením. A to v karlovarskou naději proměnil bekhendovým blafákem Pech!

A v prodloužení ji dokonal povedeným výjezdem od mantinelu Kumstát. Vary po výhře 4:3 v prodloužení ještě žijí.

Plzeň smetla Litvínov

Plzenští šli poté, co v Litvínově dvkrát zklamali, za úspěchem od samého začátku zápasu. Už ve čtvrté minutě se k odraženému puku dostal Vostřák, který chladnokrevnou střelou dostal domácí do vedení.

I druhý gól vsítil plzeňský veterán, tentokrát se však trefil po pěkné kobinaci z mezikruží. Západočeši brankově uzavřeli první třetinu ve 14. minutě, kde se tečí prosadil v přesilovce Stránský.

Po prvních dvacetiminutách tak Plzeňští vedli 3:0 a bylo prakticky po zápase. Čtvrtý gól za Volkeho zády si připsal opět v přesilovce Martin Straka. Třetí třetina se pak nesla v duchu šarvátek, šancí diváci za rozhodnutého stavu už moc neviděli.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Vostřák (Vlasák), 14. Vostřák (Vlasák, Jiří Hanzlík), 15. Stránský (St. Pierre, Modrý), 24. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Husička, Homola - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 10:12, navíc Volke (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7764. Stav série: 1:2.

Plzeň: Horčička - St. Pierre, Modrý, J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Frolo, Dresler - M. Heřman, Jan Kovář, Dvořák - Vostřák, Straka, Vlasák - Lammers, Slaney, Johnson - Stránský, Petruška, T. Rachůnek - od 35. navíc Plášek. Trenéři: M. Jelínek a Razým.
Litvínov: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Maxa, Jenáček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Kýhos a Kučera.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Sailer (Pech), 3. T. Klíma, 58. Pech z tr. střílení, 64. Kumstát - 5. Kadlec (Micka), 22. Krejčík (Micka, J. Doležal), 43. Jaškin (Micka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3851. Stav série: 1:2.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth - Pospíšil, P. Jelínek, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Micka, Jaškin, J. Doležal - Sklenář, Třetina, Poletín - Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.