Michal Neuvirth v brance Washingtonu pustil v utkání NHL s New York Islanders jediný gól a 28 zásahy pomohl svému týmu k výhře 2:1 v prodloužení.

Washington otočil výsledek

Capitals vyslali na branku soupeře 42 střel, ale 59 minut nemohli překonat Nathana Lawsona v brance Islanders. Až v poslední minutě třetí třetiny vyrovnal Brooks Laich a v druhé minutě nastavení rozhodl o výhře Washingtonu Alexander Ovečkin.

"Byl to pro nás ohromný impulz. Když dal Laich gól, byl jsem si jistý, že ten zápas vyhrajeme, ať už v prodloužení, nebo potom v nájezdech," prohlásil Michal Neuvirth, jenž vychytal výhru proti Islanders podruhé za sebou. V sobotu se na ledě soupeře podílel 29 zákroky na vítězství 3:2.

Klesla se trefil

Prvním gólem se uvedl v dresu Phoenixu obránce Rostislav Klesla, který byl do Arizony v pondělí vyměněn z Columbusu. V utkání s Dallasem ale jeho tým nakonec prohrál 2:3, když vítězný gól vstřelil pouhých 5 vteřin před koncem třetí třetiny v přesilovce Jamie Benn.

Benn se trefil v přesilové hře, když o osm vteřin dříve usedl na trestnou lavici útočník Radim Vrbata za hákování. "Musíme si říct pravdu: Je to už druhý zápas v tomto týdnu, který jsme prohráli kvůli nedisciplinovanosti," posteskl si po utkání trenér Phoenixu Dave Tippett.

"Prohrát takhle zápas je opravdu zničující," přiznal Shane Doan, který si připsal asistenci u obou gólů Kojotů. "Teď už je úplně jedno, že jsme v posledních třech minutách dokázali vyrovnat z 0:2 na 2:2. Prohráli jsme stejně, jako by se nám to nepovedlo," dodal Doan.

Phoenix si navíc připsal čtvrtou porážku v řadě. Ve vyrovnané tabulce Západní konference si sice stále drží čtvrté místo, jenže páté Calgary, které zvítězilo 6:0 v St. Louis, ztrácí pouhý bod a pak je zástup tří celků včetně Dallasu, které mají manko dvou bodů. Od devátého Nashvillu pak Phoenix dělí jen tři body.

Klesla nastoupil v obranné dvojici s krajanem Michalem Rozsívalem a kromě vstřeleného gólu byl na ledě i u dvou inkasovaných, včetně rozhodující trefy Benna, kdy se zdržel u zadního mantinelu. "Chvíli mu bude trvat, než si zvykne. Ale byl to pro něho dobrý začátek. Nějakou dobu nehrál a hned naskočil do tak důležitého utkání. Vedl si dobře, na druhou stranu jsem přesvědčen, že se v něm skrývá ještě víc," uvedl kouč Tippett.

Washington – NY Islanders 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky: 60. Laich, 62. Ovečkin – 31. Moulson. Michal Neuvirth odchytal za Washington 62 minut, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 42:29. Diváci: 18 398.

NY Rangers – Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 34. Christensen (Prospal), 47. Anisimov – 18. Myers, 34. Boyes, 45. Hecht. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 200.

Atlanta – Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Antropov – 14. Pacioretty, 21. Wisniewski, 60. Gionta. Střely na branku: 41:23. Diváci: 11 156.

Ottawa – Boston 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 42. Horton. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16 826.

Phoenix – Dallas 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 57. Klesla, 60. Whitney – 19. Wandell, 53. Langenbrunner, 60. Benn. Střely na branku: 27:30. Diváci:   15 751.

Edmonton – Nashville 2:1 po sam. n. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky: 14. Vandermeer, rozh. nájezd Omark – 13. Geoffrion. Střely na branku: 26:35. Diváci: 16 839.

St. Louis – Calgary 0:6 (0:1, 0:0, 0:5)
Branky: 45. a 51. Iginla, 19. Tanguay, 47. Moss, 54. Regehr, 60. Hagman. Střely na branku: 25:29. Diváci:       19 150.

Carolina – Florida 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Stillman, 15. E. Staal – 24. Weiss. Střely na branku: 22:42. Diváci: 16 252.

San Jose – Colorado 2:1 po sam. n. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 58. J. Thornton, rozh. nájezd Clowe – 42. Johnson. Střely na branku: 35:19. Diváci: 17 562.

Vancouver – Columbus 2:1 po sam. n. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 15. Raymond, rozh. nájezd Torres – 28. Upshall. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18 860.