Slabší otřesy při velkém zemětřesení v Japonsku před týdnem zasáhly i Nagano, dějiště zimních olympijských her 1998.

"Otevíráme zlatou bránu, jsme olympijští vítězové." Kdo by si nepamatoval legendární větu, kterou tehdy komentátor Robert Záruba vyprovázel poslední vteřiny finálového zápasu proti Rusku. Český hokejový zázrak s famózním Dominkem Haškem v brance tehdy ohromil svět.

Jedno z památných míst pro český hokej přitom mohlo minulý týden skončit jako mnoho jiných japonských staveb - troskách. Epicentrum nejsilnějšího zemětřesení v historii Japonska se nacházelo přes 300 km daleko, ale otřesy půdy pocítila i hala Big Hat.

"Velké reproduktory nad středem ledové plochy se začaly houpat, chvění cítili i lidé na lavičce," popisoval pro zámořská média Alex Clark, tiskový mluvčí amerického týmu sledge hokejistů, kteří právě v okamžiku zemětřesení hráli v hale zápas.

Utkání bylo na deset minut přerušeno, pak se pokračovalo. Podle Japonců zasáhly Nagano slabší otřesy o síle 3-4 stupně Richterovy škály. V epicentru dosáhlo přitom devíti stupňů.

Zatím jste si přečetli 90 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.