Největší hvězda nebude českému národnímu týmu na hokejovém šampionátu na Slovensku chybět. Devětatřicetiletý Jaromír Jágr svou účast potvrdil trenérovi národního týmu Aloisi Hadamczikovi.

Hadamczik: Ještě si zavoláme

"S Jardou jsem mluvil a potvrdil mi, že na mistrovství světa pojede. Je ještě v Rusku, budeme si ještě volat a domluvíme se, kdy se k mužstvu připojí," řekl Hadamczik o Jágrovi, který v reprezentaci odehrál 110 utkání a vstřelil 36 branek.

Jágr nechyběl na posledních třech velkých akcích národního týmu – světových šampionátech v roce 2009 ve Švýcarsku i loňském zlatém v Německu a také na loňských olympijských hrách ve Vancouveru. Nebude chybět ani ve své třetí sezoně po odchodu z NHL, odkud zamířil do ruského Omsku, s nímž nyní vypadl z play-off.

Současný kádr reprezentačního celku už v pondělí v Praze doplní nejen hráči Omsku, ale i dalších evropských klubů, pro které sezona skončila. Hadamczik počítá i s Jaroslavem Hlinkou z Linköpingu a brankářem Jakubem Štěpánkem z Petrohradu. "Měli by tu být v pondělí. Také Škoula a u Červenky uvidíme, jak na tom bude," řekl Hadamczik o nejlepším střelci základní části KHL, který v dresu Omsku vynechal pátý a šestý zápas proti Magnitogorsku kvůli zranění zad. "Vampola se připojí až 4. dubna," dodal reprezentační kouč k dalšímu hokejistovi z Omsku.

Na srazu v Kravařích má Hadamczik nyní jednadvacet nominovaných hokejistů, spolu s nimi přizval k tréninku do pátku ze Zlína beka Dalibora Řezníčka a útočníka Petra Holíka. Až v úterý se totiž připojil zadák Vladimír Sičák z Oulu a kvůli nemoci se nemohl zařadit do tréninkového kempu forvard Peter Jánský z Litvínova, který už se k týmu nepřipojí ani v další přípravě.

Návrat po loňském šampionátu

Jágr se vrátí do národního týmu poprvé od finále loňského šampionátu proti Rusku v Kolíně nad Rýnem. Tvořící se tým nejdříve čekají v pátek 1. dubna a o den později dva zápasy v Norsku, o týden později dvě utkání v Bělorusku a pak za další týden dvě utkání se Švýcarskem v Litvínově.

I další přípravu bude mít národní tým už v Česku. Od 21. do 24. dubna čekají Hadamczikovy svěřence České hokejové hry v Brně, závěrečný turnaj série Euro Hockey Tour s tradičními soupeři Finskem, Ruskem a Švédskem. Ve středu 27. dubna se pak v pražské O2 Areně uskuteční generálka na mistrovství světa proti Kanadě a obhajobu titulu na světovém šampionátu v Bratislavě zahájí Češi v sobotu 30. dubna proti Lotyšsku. V základní skupině budou hrát ještě s Dánskem a Finskem.

Související