Finský útočník hokejistů Anaheimu Teemu Selänne byl hlavní hvězdou večera v utkání, v němž jeho tým v NHL porazil Colorado 5:4. Selänne byl u všech pěti gólů svého týmu a tři z nich sám dal.

Předvedl svou univerzálnost. Jen první dvě trefy měly něco společného a to levý horní roh soupeřovy branky. Poprvé do něho finský hokejista poslal puk z nájezdu, podruhé vymetl tuhle šibenici střelou zápěstím a jen třetí gól dal jinam a k tomu bekhendem zblízka.

Selänne tak svým výkonem zastínil i Milan Hejduka, který asistoval u tří gólů Colorada, které nevyužilo rychlého vedení 2:0 už v 6. minutě. Anaheim tak uhájil sedmou příčku v tabulce Západní konference a zvýšil náskok před Calgary na devátém místě na čtyři body. I osmé Chicago, které zvítězilo 3:2 v prodloužení v Detroitu, má už o tři body víc než Hejdukoův celek.

Pro finského útočníka, který dal v posledních pěti zápasech už sedm gólů, to byl 22. hattrick v kariéře. Anaheim tak díky němu vyhrál osm z posledních deseti zápasů. Přitom čtyřicetiletý Selänne před sezonou oznámil, že je to jeho poslední sezona v kariéře. Nyní však řekl: "Moje myšlenky jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím, že bych mohl hrát dalších deset let, druhý den přemýšlím, co tady ještě dělám. Takže o tom raději moc neuvažuji a nechám rozhodnutí až po skončení sezony."

Anaheim - Colorado 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 21., 30. a 56. Selänne (první z tr. střílení), 25. Blake, 43. Fowler - 4. O'Reilly (Hejduk), 6. Duchene (Hejduk), 36. Jones, 60. Stastny (Hejduk). Střely na branku: 42:35. Diváci: 14.336.

Detroit - Chicago 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Lidström, 43. Zetterberg (Hudler) - 3. Toews, 14. Seabrook, 61. Marián Hossa. Střely na branku: 35:41. Diváci: 20.066.