Hokejistům Slavie se nepodařilo uzavřít semifinálovou sérii s Třincem, nad nímž před dvěma zápasy ve svém domácím prostředí vedli už 3:1. Vítěz základní části soutěže ale dokázal odvrátit oba mečboly a série se bude za stavu 3:3 řešit v pátek v Třinci.

Přitom slávisté byli ve středu hodně blízko k finále. Svými klasickými zbraněmi – bojovností, tvrdostí a důsledností získali vedení 3:1 a hráči Vítkovic, kteří už si finále zajistili, se už nejspíš chystali na cestu do Prahy. Ale vítěz základní části dokázal, proč byl odborníky považován za největšího favorita na titul.

Nejdříve v polovině druhé třetiny Krajíček využil přesilovku 4:3 a snížil na rozdíl jediného gólu a vzávěru třetiny pak dva rychlé góly vzaly slávistům definitivně elán. Jejich porážku pečetil pár vteřin před koncem do prázdné branky při marné power-play Adamský.

Pak už diváci sledovali jen bitku několika hráčů, z nichž největší boj přinesla šarvátka Vašíčka s Varaďou. Třinecký bek protřelý NHL v ní zopakoval průběh zápasu a přes počáteční převahu slávisty Vašíčky v závěru jasně zvítězil.

Asistent trenéra Růžičky ve Slavii Jiří Čelanský litoval pro ČTK, že hráči neudrželi nadějné vedení. "My jsme byli asi lepší, ale bohužel jsme ten výsledek neudrželi. Rozhodne sedmý zápas a do toho my dáme všechno."

I jeho protějšek Břetislav Kopřiva přiznal, že Slavia byla v některých pasážích lepší. "Je to pro mě těžké říkat, ale říct to musím, protože ve třetí třetině jsme byli pod velkým tlakem. Na druhou stranu naši kluci do toho dnes dali velké srdce, bojovali, a to štěstí, které nám chybělo v předchozích zápasech, se trochu přiklonilo k nám. Nic není rozhodnuté, akorát nám zápas umožnil to, že pokračujeme dál."

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 3:5

Branky a nahrávky: 2. Kolařík (Pospíšil), 10. T. Svoboda (Micka), 28. T. Svoboda (Pospíšil) - 5. Hrňa (Peterek), 29. Krajíček (Polák), 38. Hrabal (Zíb, M. Růžička), 39. M. Růžička (Bonk, Zíb), 60. Adamský (M. Růžička). Rozhodčí: Minář, Ország (SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9, navíc Vašíček - Varaďa oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 10 542. Stav série: 3:3.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kolařík, Vašíček, Roth, Krejčík - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Jaškin, Endál, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.