Mladý brankář Jhonas Enroth ukazuje, že může být dobrou alternativou za zraněného Ryana Millera a drží šance Buffala na účast v play-off.

Dvaadvacetiletý švédský gólman byl vyhlášen třetí hvězdou minulého týdne, nejlepší kousek si schoval na jeho konec. V utkání proti Carolině přispěl k výhře 2:1 v prodloužení parádním zákrokem bez masky.

Enrothovi maska nedržela, a tak si ji sám shodil na síť na brance. Tak jako brankáři v začátcích hokejové hry pak úspěšně čelil přímé ráně Jokinena i dvěma dorážkám.

Gólman si připsal 35 úspěšných zákroků a kouč měl po zápase pro něj jen slova chvály. "Není to žádné tajemství. Jhonas byl naším nejlepším hráčem," prohlásil Lindy Ruff.

Prospal dal dva góly, podle trenéra je příklad pro mladé

Český hokejový útočník Václav Prospal byl v pondělním utkání NHL jedním z hlavních strůjců vítězství New Yorku Rangers nad Bostonem, když dvěma góly přispěl k otočení skóre z 0:3 na konečných 5:3.

Prospal, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, zavelel k obratu dvěma góly v druhé třetině. Nejprve v 32. minutě, pouhých 62 sekund po třetím gólu Bruins, poprvé překonal brankáře Tima Thomase, v 39. minutě pak svou osmou trefou v sezoně snížil na 2:3.

Kouč John Tortorella po zápase chválil zejména Prospala a energii, s jakou ve svých 36 letech dokáže strhnout mladší spoluhráče včetně Wojtka Wolského, který mu přihrál na oba góly. "Je do hokeje zapálený jako mladík. Jeho přítomnost v kabině a přístup k tréninku má velmi pozitivní vliv na mladší hráče," uvedl Tortorella.

San Jose - Los Angeles 6:1 (2:0, 4:1, 0:0) Branky: 2. Pavelski, 9. Vlasic, 23. Wellwood, 26. Boyle, 30. J. Thornton, 40. Setoguchi - 22. Handzuš. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17 562.

NY Rangers - Boston 5:3 (0:2, 2:1, 3:0) Branky: 32. a 39. Prospal, 57. Dubinsky, 58. Sauer, 60. Stepan - 16. Paille, 17. Horton (Krejčí), 31. Kelly (T. Kaberle). Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 200.