Zhruba dva týdny před zahájením hokejového mistrovství světa na Slovensku je prodáno 242.000 vstupenek. To jsou více než tři pětiny divácké kapacity stadionů v Bratislavě a Košicích, kde se šampionát od konce dubna do poloviny května odehraje. 

Organizátoři si troufají naplnit plán a prodat kolem 350.000 lístků. "Doufáme, že se předpoklady naplní. Ani začátek mistrovství nebude konečná, během šampionátu se prodá asi 30 procent vstupenek," poznamenala mluvčí organizačního výboru turnaje Michaela Grendelová.

Češi mezi zájemci vedou

Ze zahraničí kupují lístky hlavně čeští fanoušci. Zájem je hlavně o utkání v slovenské metropoli, která bude hostit divácky atraktivní souboje o medaile.

Z jednotlivých utkání je vyprodané finále, jakož i první zápasy domácí reprezentace. Fanouškům v současnosti nejsou k dispozici vstupenky ani na vystoupení českého týmu v základní skupině; to by se mohlo změnit, pokud sponzoři nebo Mezinárodní hokejová federace nevyužijí vyčleněnou kvótu míst. V takovém případě by organizační výbor lístky uvolnil do prodeje. Ze zahraničí nejvíce vstupenek kupují právě Češi, značný zájem mají také němečtí příznivci hokeje.

Celý turnaj za třicet tisíc

Fanouškům je k dispozici mimo jiné několik desítek permanentek na celou bratislavskou část šampionátu. Vstupenka na 32 zápasů přijde na 1276 eur (zhruba 31.200 Kč). Vyprodaná nejsou ani utkání druhé fáze turnaje, jejichž obsazení bude závislé na výsledcích v základních skupinách.

V porovnání s některými arénami v Evropě je kapacita stadionů na Slovensku nižší. V Bratislavě se do oficiálního prodeje dostalo na každý zápas kolem 7700 lístků, v Košicích asi 6100.

Organizační výbor už začal upravovat bratislavský zimní stadion pro potřeby šampionátu. Město jako vlastník haly přitom ještě nezískalo kolaudační rozhodnutí na rozsáhlou rekonstrukci, kterou aréna v uplynulých měsících prošla. Definitivní kolaudaci po už dokončených stavebních pracích považuje magistrát jen za formální krok.

Související