Vítězný gól dal v 53. minutě Jan Kovář, který po 20 vteřinách zareagoval na vyrovnání Bruslařského klubu. Severočeši, kteří prohrávali už 1:3 na zápasy, tak stále živí naději na postup do nejvyšší soutěže. Rozuzlení padne v neděli v Mladé Boleslavi.

Bojovný zápas v úvodním dějství dlouho šance nenabízel. Až v polovině třetiny se dostal do dobré střelecké pozice mladoboleslavský Štefanka, neuspěl však stejně jako s dorážkou Matějovský.

Ve 12. minutě zahrozili znovu hosté a po přihrávce Bahenského minul zblízka Boháč. Ústí odpovědělo tvrdou ránou Roubíka a následným závarem.

Ústí otočilo průběh druhé třetiny

V první polovině druhého dějství domácí odolali hned ve třech oslabeních. Ve 34. minutě šel ale pykat na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl Černý a Mladá Boleslav už výhodu zužitkovala. Štefankův pokus ještě Francouz vyrazil, Bahenský už zakončoval do prázdné branky.

Severočeši do konce druhé části stav otočili. Při Pabiškově trestu po Poživilově střele od modré čáry dotlačil puk za Schwarzova záda dorážející Roubík. Když pak neproměnili šanci Matějovský a Divíšek, trefil se 61 vteřin před pauzou z levého kruhu o horní tyč Handlovský.

Vyrovnaný stav netrval dlouho

V závěrečné části opět museli domácí čelit soupeři často v oslabení. Při Hořavově vyloučení ale zamířil osamocený Pabiška do Francouze. Při Hanzlově trestu měl obrovskou šanci Boháč a ústecký gólman vyřešil i následný závar a svůj tým podržel také při Mikulíkově vyloučení.

Krátce po jeho skončení ale v 53. minutě už nestačil na Pabiškovu přesnou střelu z levého kruhu. Jenže za dvacet vteřin opět domácí vedli, když rychlý vpád do útočného pásma zakončil přesně k levé tyči Kovář. Těsný náskok už si Slovan pohlídal i v závěrečné power play a poprvé v sérii slavil doma vítězství, kterým se rozloučil se svými fanoušky na vlastním ledě.

Baráž o hokejovou extraligu - 6. zápas:

HC Slovan Ústečtí Lvi - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 37. Roubík (L. Poživil, Alinč), 39. Handlovský (Kloz), 53. Jan Kovář (L. Poživil) - 34. Bahenský (Štefanka, Macháček), 53. Pabiška (Žabka, Chaloupka). Rozhodčí: Minář, Homola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 10:4. Využití: 1:1. Diváci: 6427. Stav série: 3:3.

Sestavy:

Ústí nad Labem: Francouz - Gureň, Vobořil, L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Rod - Kloz, Hanzl, Handlovský - od 15. navíc Pajič, od 26. Čurilla. Trenéři: Rosol a Skrbek.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček - Boháč, Divíšek, Bahenský - Vrbata, Plodek, Pabiška - Matějovský, Štefanka, Demel - od 21. navíc Macho, od 28. Hrdel, od 29. Gajovský. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Související