Hosté byli od začátku aktivnější, ale inkasovali jako první. Český tým totiž využil hned první přesilovku, když Ducův faul potrestal Jánský. Vyrovnat mohl Ambühl, ale jeho tečovaná střela v brance neskončila. Stejně jako se skóre neměnilo po samostatné akci Gulaše v závěru první třetiny.

Ve 25. minutě se hostům podařilo vyrovnat, když přečíslení dva na jednoho zakončil přesnou střelou k tyči Sprunger. Při Vampolově vyloučení český gólman, jenž se po omluvence Vokouna přiblížil nominaci na mistrovství světa, zlikvidoval i příležitost Mosera.

Vrátit vedení zpět na stranu domácích mohl Svoboda, ale netrefil ideálně puk. Mnohem lepší přesnost v zakončení předvedl ve 33. minutě Vrána, jenž se tak ve druhém startu v národním týmu dočkal premiérové branky.

Risk na konci nevyšel

Švýcarům se ale ve třetí části podařilo opět vyrovnat a podruhé se mezi střelce zapsal Sprunger. Český tým marně protestoval, že na ledě v tu chvíli ležel po zásahu pukem do obličeje obránce Nakládal.

V samotném závěru navíc přišli i o šanci vyhrát zápas v prodloužení či po samostatných nájezdech. Kouč Hadamczik se rozhodl v posledních vteřinách odvolat Kováře a Vauclair zajistil Švýcarsku výhru.

Přípravný hokejový zápas, součást Euro Hockey Challenge v Litvínově:

Česká republika - Švýcarsko 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Jánský (Hubáček), 33. Vrána (Gulaš) - 25. Sprunger (Déruns, B. Gerber), 45. Sprunger (Ambühl), 60. Vauclair. Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2107.

Česká republika: Jakub Kovář - Němec, Čáslava, Nakládal, Škoula, Sičák, Ptáček, Roth, Mojžíš - Jánský, Novotný, Hubáček - Gulaš, Vrána, Klimek - I. Rachůnek, Svoboda, Vondrka - Pospíšil, Vampola, Dlouhý. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Švýcarsko: Manzato (31. Conz) - Gobbi, B. Gerber, Vauclair, Furrer, Seger, Wellinger, Lüthi - Duca, Trachsler, Moser - Gardner, Plüss, Rüthemann - Déruns, Rubin, Sprunger - Lotscher, Ambühl, Monnet. Trenér: Sean Simpson.

1. Švédsko 6 5 0 0 1 21:13 15
2. Česká republika 6 4 0 1 1 12:10 13
3. Švýcarsko 6 3 1 1 1 18:13 12
4. Finsko 5 4 0 0 1 17:12 12
5. Bělorusko 6 2 1 2 1 23:17 10
6. Německo 6 3 0 0 3 18:12 9