Po zápase proti Švýcarsku v Litvínově v mužstvu skončili obránci František Ptáček, Vladimír Sičák, Vladimír Roth a útočníci Peter Jánský, Tomáš Svoboda, Lukáš Klimek, Ivan Rachůnek, Radek Dlouhý, Milan Gulaš a Tomáš Pospíšil.

V kádru pro České hry, které se uskuteční příští týden v Brně, jsou tak tři brankáři, deset obránců a sedmnáct útočníků. Na pondělním srazu před čtvrtým turnajem seriálu Euro Hockey Tour v moravské metropoli se bude nově hlásit nejvýraznější postava týmu Jaromír Jágr, posily ze zámořské NHL i zástupci extraligového mistra z Třince Lukáš Krajíček a Martin Růžička.

Až v průběhu týdne se k mužstvu připojí trio Jan Marek, Jakub Klepiš a Miroslav Blaťák, pro které dnes skončilo finále Kontinentální ligy. Podobně je na tom i útočník Patrik Eliáš, jenž by do Prahy měl přiletět až v pátek 22. dubna. Hvězda New Jersey však stejně jako obránce Marek Židlický v Brně hrát nebude.

Dvojice z mistrovské Ufy Klepiš, Blaťák se připojí ve středu, datum Markova příjezdu ještě není znám. "Nepředpokládám ale, že by hráli ve čtvrtek. V Brně můžeme využít pět útoků, takže toho využijeme," uvedl Hadamczik, který by ještě chtěl tým posílit o hokejisty, kteří vypadnou v prvním kole Staanley Cupu.

Nominace:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Ondřej Pavelec (Atlanta/NHL), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL),

obránci: Lukáš Krajíček (Třinec), Jakub Nakládal (Pardubice), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Martin Škoula (Omsk/KHL), Karel Rachůnek (Jaroslavl/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Tomáš Mojžíš (Dinamo Minsk/KHL), Miroslav Blaťák (Ufa/KHL), Radek Martínek (New York Islanders/NHL).

útočníci: Jaromír Jágr, Roman Červenka, Petr Vampola (všichni Omsk/KHL), Petr Hubáček, Marek Kvapil (oba Kometa Brno), Martin Růžička (Třinec), Petr Koukal (Pardubice), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Vrána (Vítkovice) Jiří Novotný (Astana/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Jakub Klepiš (Ufa/KHL), Jan Marek (Mytišči/KHL), Martin Havlát (Minnesota/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL), Jakub Voráček (Columbus/NHL).

Související