Domácí prostředí nehraje v sérii mezi Montrealem a Bostonem žádnou velkou roli. Ve všech čtyřech utkáních uspěly hostující týmy, přičemž ve čtvrtečním zápase zdolali Bruins soupeře 5:4 v prodloužení a srovnali stav série na 2:2.

Výhru zařídil Bostonu v čase 61:59 svým druhým gólem v utkání Michael Ryder. Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Tomáš Kaberle, za poražené měl stejnou bilanci Tomáš Plekanec.

Hokejisté Chicaga si opět vynutili pokračování série, když zvítězili v pátém utkání úvodního kola play off NHL ve Vancouveru 5:0 a na zápasy prohrávají už jen 2:3. Obhájce Stanleyova poháru rozhodl o hladké výhře v úvodních 25 minutách, v níž vstřelil všech pět branek. Po dvou gólech dali Marián Hossa a Duncan Keith, zbývající trefu obstaral Patrick Kane. Brankář Corey Crawford zlikvidoval všech 36 střel soupeře a připsal si první nulu v play off.

Postupu do druhého kola play off se přiblížili hokejisté San Jose, kteří na ledě Los Angeles vyhráli 6:3 a v sérii vedou 3:1 na zápasy. Rozhodujícími pasážemi duelu byly začátky druhé a třetí třetiny. V prvním případě Sharks zlomili dvěma góly bezbrankový stav a v závěrečné části dalšími dvěma rychlými zásahy odskočili soupeři z 3:2 na 5:2. Stejně jako v předchozím utkání se na výhře San Jose podílel dvěma góly Ryane Clowe.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Montreal - Boston 4:5 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1) Branky: 9. Sopel, 27. Cammalleri, 28. A. Kosticyn (Plekanec), 42. Subban - 23. a 62. Ryder (na první T. Kaberle), 30. Ference, 38. P. Bergeron, 54. Kelly. Střely na branku: 38:35. Diváci: 21.273. Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

Los Angeles - San Jose 3:6 (0:0, 2:3, 1:3) Branky: 31. Richardson, 37. Justin Williams, 54. Ponikarovskij - 24. a 30. Clowe, 26. Demers, 43. J. Thornton, 44. Pavelski, 52. Mitchell. Střely na branku: 38:27. Diváci: 18.234. Stav série: 1:3.

Západní konference - 5. zápas:

Vancouver - Chicago 0:5 (0:3, 0:2, 0:0) Branky: 6. a 22. Hossa, 7. a 25. Keith, 13. P. Kane. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.860. Stav série: 3:2.