Hokejové MS začíná už v pátek a přípravy českého týmu vrcholí. Po Velikonocích se sešel kompletní osmadvacetičlenný kádr, který bude základem týmu pro MS. Trenér Alois Hadamczik čeká už jen na dvě tři jména z NHL.

Do přípravy se poprvé zapojil patrik Eliáš, který teprve v pátek přiletěl ze zámoří do Česka. Naplno trénoval také obránce Marek Židlický z Minnesoty, který v neděli absolvoval s týmem předzápasové rozbruslení v Brně při Českých hrách a pak byl na ledě ještě individuálně.

Trenér Alois Hadamczik byl rád, že už má tým pohromadě. "Příprava je dlouhá, a když tady není z konečného kádru čtyři, pět lidí, tak tým, který dáváme dohromady, není kompletní. Teď už jsme skoro pohromadě. Věřím tomu, že by ještě jeden dva hráči mohli do týmu přijít," řekl na dnešním srazu v Praze Hadamczik.

Rozhovor s trenérem Hokejové reprezentace Aloisem Hadamczikem

 

 

Hadamczik počítá s tím, že si nechá v kádru pro šampionát šestadvacet hráčů, přestože jich může zapsat během turnaje na soupisku o jednoho méně. "Chtěli bychom odjet s pěti útočnými řadami a osmi beky. Pak uvidíme, koho dopíšeme, protože pak do prvního utkání zbývají čtyři dny a pořád se jistíme před nějakým zraněním. Pak dodatečně povolávat hráče není z psychologického hlediska dobré," prohlásil Hadamczik.

Nominace záleží na NHL

Po dnešním tréninku v pražské O2 areně čeká ve středu Hadamczikův výběr generálka proti Kanadě, o den později se vydá do dějiště šampionátu v Bratislavě. Tam už se bude chystat na sobotní vstup do turnaje proti Lotyšsku. Zatím není jasné, zda trenér oznámí ve středu nominaci pro turnaj, bude totiž záležet na vývoji sérií v NHL.

Národní tým v závěru minulého týdne vyhrál v Brně České hokejové hry a ve skvělé formě se představil zejména Jágr, jenž byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje a byl i nejproduktivnějším hráčem. Devětatřicetiletá hvězda nastoupí i ve středu, v útoku s Romanem Červenkou a Petrem Průchou.

"První formace zůstane stejná. Eliáš bude hrát s Michálkem a Klepišem, Havlát s Novotným a Hubáčkem a Marek nastoupí s Voráčkem a Rolinkem. Do branky půjde Pavelec," řekl na dnešním srazu v O2 areně trenér Hadamczik. Mimo sestavu zůstanou v útoku Petr Vampola, Martin Růžička, Petr Koukal a Michal Vondrka. V obraně nenastoupí odpočívající Petr Čáslava.

Havlát se musí zlepšit

Havlát, nejproduktivnější český hráč v této sezoně NHL, se na Českých hrách v Brně představil ve dvou zápasech a nedařilo se mu. Tentokrát nastoupí ve čtvrté formaci. "Byl bych rád, kdyby k tomu přistoupil, jako by to bylo čtvrtfinále," řekl Hadamczik před duelem s Kanadou.

Sestava proti Kanadě by ale mohla odpovídat hodně té pro šampionát. "Určité změny můžou nastat, ale jedině vývojem v NHL. Za normálních okolností se může změnit na třech místech," doplnil Hadamczik. Zájem má především o hráče ze série Bostonu s Montrealem, kde sezona skončí buď pro Tomáše Kaberleho s Davidem Krejčím, či Tomáše Plekance a jeho spoluhráče s týmu Canadiens Romana Hamrlíka s Jaroslavem Špačkem, u nichž však Hadamczik zatím neví, zda by měli zájem na turnaji hrát.

Při přípravě v O2 areně Hadamczika rozladilo, že mužstvo nemohlo do nejlepší kabiny, kterou v sezoně využívá pražská Slavia. "Je úplný výsměch, když je konec sezony, je tady hala za několik miliard, v ní kabina, kde je regenerační linka, kola, posilovna a my jí nemůžeme využít," divil se Hadamczik.

Pravděpodobná sestava pro zápas s Kanadou:

Pavelec - K. Rachůnek, Škoula, Martínek, Krajíček, Židlický, Němec, Nakládal, Ševc - Jágr, Červenka, Průcha - Klepiš, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Havlát, Novotný, Hubáček.

Související