Čeští hráči již zapomněli na středeční porážku v generálce s Kanadou a vyhlíželi začátek turnaje, do nějž vstoupí v sobotu večer kláním s nepříjemným soupeřem Lotyšskem.

"Těch druhých 30 minut bylo včera už dobrých a nakonec to byla dobrá příprava na Lotyše v sobotu. Mistrovství je však úplně jiný turnaj a každý zápas tam bude důležitý," řekl útočník Jakub Voráček.

Ví, že úřadující mistři světa nedostanou v základní skupině nic zadarmo. "Lotyše známe, hráli jsme s nimi loni dvakrát na olympiádě i na mistrovství světa a dvakrát nás potrápili. Dánové - loni černý kůň turnaje, sice prohráli ve čtvrtfinále, ale třeba Slovensko porazili 6:0," připoměl jednadvacetiletý forvard.

O síle Finska pak ani vteřinu nepochyboval. "Už to prostě není taková sranda, jako bývávala. Musíme se na to dobře připravit," prohlásil.

V Bratislavě bude na Voráčka a spol. podle všeho čekat prakticky domácí prostředí. "Těžko říct, zda se to ukáže jako výhoda nebo ne, ale určitě lze očekávat, že ta podpora bude super. A po tom, co jsme zažili v Brně, se na to moc těším," uzavřel.

Související