Ve slovenské metropoli vrcholí 75. mistrovství světa v hokeji a český výběr se bude rve o bronzové medaile. Po páteční prohře v semifinále se Švédskem byl duel s Ruskem pro svěřence Aloise Hadamczika šance, aby se šampionát zařadil mezi ty úspěšné.

Zápas se sbornou začal v 16:00. Finále mezi Švédskem a Finskem je na programu od 20:30.

Do první lajny k Jaromíru Jágrovi a Tomáši Plekancovi se vrátil Roman Červenka, kterého Hadamczik v průběhu semifinále posadil, zranění opět nepustilo na led Martina Havláta.

Česká reprezencace se výběrem Ruské federace utkala už v osmifinálové skupině, kde zvítězila 3:2. Češi ale na tento souboj nevzpomínají v dobrém, protože v jeho průběhu zranil ruský obr Jevgenij Arťuchin dva české hráčě. "Musíme mít hlavy nahoře," uvědomují si hráči.

Zápas jsme sledovali on-line.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
15:59

Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Česko - Rusko.

16:00

Česko: Pavelec - Michálek, Rachůnek - Židlický, Škoula - Čáslava, Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Frolík, Eliáš, Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček, Vampola

Rusko: Barulin - Aťjušov, Tjutin - Kornějev, Grebeškov - Kalinin, Kulikov - Nikulin, Jemelin - Radulov, Zinovjev, Kovalčuk - Kuljomin, Arťuchin, Tarasenko - Afinogenov, Gorovikov, Ovečkin - Morozov, Těreščenko, Zaripov

16:01

1. minuta - První pokud Karla Rachůnka zblokován do ochranné sítě.

16:01

Utkání právě začalo.

16:02

2. minuta - Michálek se tlačil do střelby, ale z otočky netrefil puk přesně.

16:03

3. minuta - Puk se trochu náhodně odrazil ke Grabeškovovi, který z vrcholu kruhu pálil. Jeho střelu zblokovala česká obrana.

16:05

4. minuta - Češi vedou 1:0. Červenka hledal před brankou Plekance, puk zblokoval Tjutin a následně si ho kopl do vlastní sítě. Odchovanec Slavie tak šťastně prolomil střeleckou smůlu.

16:07

5. minuta - Rachůnek se ocitl ve velmi dobré pozici, musel si ale rovnal puk a tím umožnil Barulinovi rychlý přesun a kvalitní zákrok.

16:09

7. minuta - Eliáš na poslední chvíli zachytil přihrávku, která by poslala Afinogenova do samostatného úniku.

16:11

8. minuta - Pavelec skvěle pokryl Těreščenkovu střelu z levého kruhu.

16:13

9. minuta - Jágr si poradil s Kovalčukem a pálil. Barulin byl na místě.

16:14

10. minuta - Rusové vyrovnávají. Radulov přiťukl v útočném pásmu Kovalčukovi, který střelou švihem našel místo v Pavelcově výstroji.

16:16

10. minuta - Rusové vedou 2:1. Kulikov v podobné pozici jako Kovalčuk pálil příklepem a trefil se prakticky do stejného místa jako před pár vteřinami ruský bohatýr.

16:18

11. minuta - Češi vyrovnávají na 2:2. Krásná akce české třetí formace. Marek přihrál Rolinkovi, který ihned přiťukl Průchovi a odchovanec Pardubic střelou z první trefil přesně levý horní roh Barulinovy branky.

16:21

13. minuta - Pavelec tentokrát přesně zasáhl po střele Tarasenka.

16:21

14. minuta - Arťuchin předvedl hokejovou akci, protáhl se kolem Čáslavy a přízemní střelou vysrašil Pavelce.

16:23

16. minuta - Kovalčuk vlétl do útočného pásma Česka a zpětnou přihrávkou našel Radulova. Jeho pokus stačila česká obrana zblokovat.

16:25

17. minuta - Němec ztratil puk za brankou a Rusové okamžitě přenesli hru mezi kruhy, odkud pálil Afinogenov. Pavelec ukryl kotouč ve své výstroji.

16:27

18. minuta - Aťušovovo nahození v pohodě pokryli čeští obránci.

16:28

19. minuta - Rusové vedou 3:2. Pavelec skvěle vytáhl střelu Zinovjeva, na dorážku Kovalčuka v pozici ležícího brankáře neměl nárok.

16:30

20. minuta - Třetina se dohrává ve středním pásmu.

16:31

Skončila první třetina.

16:47

Začala druhá třetina.

16:47

21. minuta - Michálek podrazil Radulova, ale rozhodčí překvapivě českého hráče nevylučuje.

16:48

22. minuta - Ovečkin se tlačil do zakončení, ale v poslední chvíli mu vypíchl puk Škoula.

16:49

23. minuta - Češi vyrovnávají na 3:3. Jemelin špatně vyhodil, u kotouče byl první Průcha, najel si do středu a krásnou střelou uklidil puk do pravého horního rohu.

16:52

24. minuta - Jágr našel před brankou najetého Plekance, který dvakrát pálil, ale ani jednou nedokázal protlačit puk za Barulina.

16:53

26. minuta - Marek přelstil dva ruské útočníky a posunul puk na Němce, který ovšem trefil pouze Barulinův levý beton.

16:55

27. minuta - Rachůnek nechtěně tečoval Morozovovu střelu a Pavelec puk dlouho krotil na hranici brankoviště.

16:58

28. minuta - Kovalčuk si udělal výjezd českým obranným pásmem a předložil puk Kalininovi, který pálil z první. Střela minula českou branku a Pavelec nemusel zasahovat.

17:00

29. minuta - Pavelec vychytal Ovečkina, který se poté alespoň snažil znervóznit českého brankáře najetím do brankoviště.

17:01

30. minuta - Voráček našel v tandemu Marka, kterému ovšem střela vůbec nesedla.

17:04

31. minuta - Češi vedou 4:3! Aťušov se pokusil pod tlakem o malou domů, puk ale dostihl Červenka a dotlačil ho za Barulina.

17:05

32. minuta - Rolinek pálil v plné rychlosti golfovým úderem, puk se otřel o horní tyčku.

17:06

33. minuta - Karel Rachůnek vysklil s Arťuchinem hrazení u trestných lavic.

17:08

Tvrzené sklo právě vyměňují ledaři, několik minut se nebude hrát.

17:15

34. minuta - Pokračuje se ve hře. Snahu Voráčka zastavil hvizd rozhodčího. Škoula mi přihrál puk rukou.

17:17

35. minuta - Ovečkin se dvakrát snažil protlačit českou obranou, vždy byl ale zastaven čistým zákrokem.

17:19

36. minuta - Češi vedou 5:3! Krásná akce Červenky s Plekancem. "Pleky" naznačil střelu z vrcholu levého kruhu, nabídl ale Červenkovi pozici před prázdnou brankou. Útočník Omsku zkompletoval hattrick.

17:22

37. minuta - Rusové snižují na 4:5. Nahození z rohu se dostal před zcela nekrytého Tarasenka, který srtřelou do prázdné branky vrací Rusy do zápasu. Gól musel potvrdit videorozhodčí.

17:25

38. minuta - Kalinin zahákoval Průchu a je prvním vyloučeným v dnešním zápase.

17:27

39. minuta - Rachůnek přistrčil u mantinelu Těreščenka a síly na ledě se vyrovnají. Poté se do křížku dostali Eliáš s Afinogenovem, oba jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

17:30

40. minuta - Kovalčuk našel přihrávkou skrz české obranné pásmo Ovečkina. Ten ale pálil mimo a zároveň vyhnal Rusko z útočného pásma.

17:31

40. minuta - Ovečkin v poslední vteřině pálil z nečekané pozice a orazítkoval pravou tyč Pavelcovy branky.

17:32

Skončila druhá třetina.

17:46

Začala třetí třetina.

17:47

41. minuta - Rusové se ve zkrácené přesilovce vůbec neprosadili.

17:48

42. minuta - Sledujeme zatím nejklidnější úsek zápasu. Hraje se hlavně ve středním pásmu.

17:50

43. minuta - Po čistém souboji u mantinelu s Frolíkem zůstal na ledě ležet Jemelin, má zřejmě něco s kolenem a zápas pro něj končí.

17:51

44. minuta - Arťuchin zasáhl Jágra hokejkou do hlavy a je vyloučen.

17:53

45. minuta - Plekanec přiťukl zpoza branky Jágrovi, který pálil z první, ale Barulin jeho pokus po ledě kryl.

17:56

46. minuta - Jágr se vymotal ze souboje za brankou a nabil Rachůnkovi. Puk jen těsně minul Barulinovu branku.

17:58

47. minuta - Češi vedou 6:4! Voráček proskočil mezi dvěma obránci, jeho přihrávku na Rolinka odrazila ruská obrana přímo na hůl Jana Marka, který tvrdou střelou zvýšil české vedení.

18:01

49. minuta - Hra se přiostřuje, Rusové začínají být nervózní.

18:02

50. minuta - Kovalčuk s Radulovem provětrali českou obranu, k ničemu to ale nevedlo.

18:03

51. minuta - Morozov vybojoval puk pro Těreščenka, jehož nepřipravená střela mířila hodně vysoko.

18:05

53. minuta - Rusové vybojovali zdánlivě ztracený puk v útočném pásmu a přenesli hru na Aťušova. Pavelec si ale povyjel a střelu pokryl.

18:08

54. minuta - Ovečkin pěkně našel na modré čáře Kulikova, který ostře vypálil. Pavelec byl na místě.

18:10

55. minuta - Puk se trochu nečekaně odrazil před Morozova, ale ruská legenda nedokázala usměrnit puk mezi tři tyče.

18:12

56. minuta - Skvělé střídání Kuljomina, který se během krátké chvíle dostal do tří velkých šancí. Pavelec teď české mužstvo hodně podržel.

18:13

57. minuta - Hadamczik si vyžádal time-out. Chce trochu zmírnil ruský tlak.

18:14

59. minuta - Češi vedou 7:4! Rusové zkusili hru bez brankáře, ale ztratili puk na modré čáře a Plekanec dovezl puk do prázdné branky.

18:17

60. minuta - Poslední šance zápasu. Jan Marek se ze strany řítil na Barulina, ale minul.

18:19

Konec zápasu.

18:19

Češi nakonec nedovolili v závěru drama a ze Slovenska si odvezou bronzové medaile.