Nikolaj Chabibulin, známý hokejový brankář Edmontonu, půjde do vězení. Stáhl totiž odvolání proti trestu odnětí svobody za řízení v opilosti.

Osmatřicetiletý ruský veterán a olympijský vítěz z roku 1992 stráví za mřížemi 15 dnů, zbytek trestu mu byl zmírněn na domácí vězení. Pak se Chabibulin zapojí do přípravného kempu Oilers na novou sezonu NHL.

¨

Chabibulin byl odsouzen už loni v srpnu, ale odvolal se. Nyní jeho právník oznámil, že slavný brankář trest přijímá. "Až si své povinnosti splním, hned se v září zapojím do přípravného kempu a pokusím se být co nejlepším hráčem i občanem," uvedl ruský gólman v prohlášení, které vydal jeho klub.

 

Za řízení pod vlivem alkoholu a za překročení rychlosti z loňského února ve Phoenixu mu hrozilo až půlroční vězení, ale nakonec dostal trest na spodní hranici sazby. Navíc druhou polovinu si odpyká doma, bude moci na 12 hodin denně dům opustit s monitorovacím náramkem a věnovat se hokejovým záležitostem. Náhodně však podstoupí zkoušky na alkohol.

 

Chabibulin hraje v zámoří od roku 1994 a už vystřídal dresy Winnipegu, Phoenixu, Tampy Bay, Chicaga a Edmontonu. S ním podepsal předloni smlouvu na čtyři sezony za 15 milionů dolarů. Před sedmi lety získal v dresu Tampy Stanleyův pohár.