Kanadský hokejový útočník Darcy Verot, který loni v lednu v barvách Čechova při hromadné bitce v utkání KHL s Omskem napadl Jaromíra Jágra, je na zkoušce v Třinci. Český mistr s ním testuje i obránce Roba Davisona, který odehrál přes 200 zápasů v NHL za týmy San Jose, New Yorku Islanders, Vancouveru a New Jersey.

O osudu obou Kanaďanů by mělo být jasno zřejmě do konce týdne. "Extraliga začíná v neděli, do té doby by se mělo rozhodnout, jestli tady zůstanou," řekl ČTK mluvčí klubu Ivo Pullmann.

Verot v povědomí fanoušků neblaze proslul tím, když loni v lednu při rvačce v utkání Čechova s Omskem vystartoval na českou hvězdu Jágra. Pětatřicetiletý forvard plnil v celku Viťazu roli zlého muže, při své premiérové sezoně v Rusku v ročníku 2007/08 nasbíral 508 trestných minut. Verot nahlédl i do NHL, v sezoně 2003/04 odehrál 37 utkání za Washington.

Jednatřicetiletý bek Davison má s nejlepší ligou světa mnohem větší zkušenosti. Přichází z New Jersey Devils, poslední dvě sezony však nastupoval na farmě v Albany.

Rodák z Ontaria zažil nejlepší část kariéry v San Jose, kde bezmála pět sezon pendloval mezi prvním týmem a farmou. V roce 2007 Davison odešel do New Yorku Islanders, následoval Vancouver a New Jersey. Ve statistikách má zapsáno 219 startů v NHL, tři góly a patnáct asistencí.

Související