Pět českých hokejistů se střelecky prosadilo ve středečních přípravných zápasech na nový ročník NHL. O výhře New Jersey 2:1 v prodloužení nad New Yorkem Rangers rozhodli v Albany Petr Sýkora a Patrik Eliáš. Za Philadelphii, která stejně jako v úterý nastoupila ještě bez české hvězdy Jaromíra Jágra, se při domácí porážce s Torontem 2:4 zapsal mezi střelce osmnáctiletý útočník Tomáš Hyka.

Prohře Washingtonu 3:4 v prodloužení na ledě Columbusu nezabránil gólem a asistencí zkušený zadák Roman Hamrlík. Útočník Jiří Hudler na ledě Pittsburghu snížil ztrátu Detroitu na začátku závěrečné třetiny na 2:3 a tento stav se už do konce zápasu nezměnil.

Čtyřiatřicetiletý Sýkora, který se v kempu Devils uchází o smlouvu a snaží se o návrat do NHL, ukázal své střelecké umění ve 12. minutě, kdy překonal gólmana Henrika Lundqvista. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru mohl v Albany zavzpomínat, jak si v 90. letech na prahu své zámořské kariéry v dresu tamních River Rats v nižší AHL také říkal o stabilní místo v kádru New Jersey.

Za Rangers, kteří se za týden představí v přípravném duelu v pražské Tesla Areně proti Spartě, vyrovnal v 56. minutě Dale Weise. Po 45 sekundách nastavení rozhodl o vítězství Devils Eliáš.

Velká premiéra Tomáše Hyky

Ve Philadelphii se stále čeká na první vystoupení Jaromíra Jágra, ke kterému by mělo dojít až v pátek na ledě Detroitu. Se stejným soupeřem hrají Flyers také dnes v kanadském Londonu, ale tam česká hvězda pro problémy s vízem hrát nebude.

Zajímavý obrat v tomto týdnu zažil mladoboleslavský odchovanec Hyka, který je u Flyers na zkoušce. Nejdříve byl už na cestě na letiště, aby zamířil do svého týmu v juniorské QMJHL Gatineau Olympiques, ale po telefonátu generálního manažera Paula Holmgrena se vrátil do týmu. Za šanci se Hyka odvděčil trefou v 38. minutě na 1:2.

"Jsem šťastný a doufám, že dám gól i v dalším zápase," řekl Hyka serveru phillyburbs.com a ke svému návratu do týmu po předchozím škrtu dodal: "Bylo to bláznivé. Doufám, že tady teď vydržím," dodal nedraftovaný český útočník.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:

Pittsburgh - Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) Branky: 12. Kunitz, 31. Malkin, 34. Niskanen - 14. N. Kronwall, 43. Hudler.

New Jersey - New York Rangers 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0), hráno v Albany Branky: 12. Sýkora, 61. Eliáš - 56. Weise.

Tampa Bay - St. Louis 3:4 (0:1, 1:1, 2:2), hráno v Orlandu Branky: 36. M.-A. Bergeron, 49. Conacher, 55. Brewer - 16. Nikitin, 38. I. Cole, 51. Stewart, 58. Cracknell.

Columbus - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0) Branky: 14. Atkinson, 36. Majorov, 48. D. Savard, 63. A. Giroux - 13. Halpern (Hamrlík), 58. Carroll, 59. Hamrlík.

Philadelphia - Toronto 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) Branky: 38. Hyka, 58. Gustafsson - 25. a 60. Frattin, 16. Mikúš, 45. Colborne.

Ottawa - Boston 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) Branky: 29. Lee, 64. Zibanejad - 28. MacDermid.

Montreal - Buffalo 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) Branky: 39. Subban - 16. Pominville, 47. Vanek, 60. Ennis.

Los Angeles - Phoenix 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) Branky: 46. Vojnov - 9. Werek, rozhodující sam. nájezd Ekman-Larsson.

Anaheim - San Jose 1:6 (1:0, 0:3, 0:3) Branky: 19. Gordon - 25. a 35. Couture, 33. Wingels, 41. Demers, 49. Sullivan, 56. Murray.

Phoenix - Los Angeles 2:3 (1:1, 0:0, 1:2) Branky: 6. Yandle, 51. Doan - 2. Moreau, 55. Toffoli, 60. Penner.