I největší rivalové se mohou spojit pro dobrou věc. To dokazuje rozhodnutí hokejových klubů Pittsburghu a Washingtonu, kteří při vzájemném zápase příští čtvrtek vydraží dresy a podniknou další akce, aby výtěžek věnovaly pozůstalým z týmu Lokomotiv Jaroslavl, který včetně tří českých reprezentantů zahynul 7. září při pádu letadla v Rusku.

Pittsburg Penguins na svém webu oznámil, že oba týmy odehrají 13. října zápas v dresech s našitým logem Jaroslavle, po utkání je podepíší a na oficiálních stránkách NHL budou dány do aukce.

"Na ledě budeme proti sobě tvrdě bojovat, ale mimo led jsme všichni součástí jedné velké hokejové rodiny," prohlásil generální manažer Pittsburghu Ray Shero. "Řada našich hráčů měla v Jaroslavli kamarády a všechny nás ta tragédie hluboce zasáhla. Společně proto vybereme peníze pro děti a rodiny hráčů i členů realizačního týmu, kteří přišli o život," dodal.

Na úvodní vhazování se symbolicky postaví ruské hvězdy z obou klubů Jevgenij Malkin a Alexander Ovečkin. Aukce potrvá do 27. října. V troskách letadla zahynuli i Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

Související