Ofenzivní podpora spoluhráčů i trpělivost trenéra pomohla českému brankáři Tomáši Vokounovi k vítězné premiéře v novém působišti.

Karlovarský rodák inkasoval pět branek, některé byly z kategorie smolných i laciných, přesto si ale nakonec připsal výhru, neboť hráči Washingtonu přehráli Tampu 6:5 po samostatných nájezdech.

Vokoun kryl v utkání 23 střel a oba nájezdy Lightning.

"Už je to hodně dávno, opravdu hodně dávno, kdy jsem se naposledy cítil tak hrozně jako dnes. Měl bych si připsat porážku a neradovat se z výhry. V 99 ze 100 utkání by tomu tak bylo," uvedl po zápase Vokoun, který během léta zamířil do Washingtonu po čtyřech sezonách strávených na Floridě.

Hokejový útočník Milan Hejduk rozhodl jediným gólem zápasu o výhře Colorada 1:0 v Bostonu. Olympijský vítěz z Nagana se prosadil ve 48. minutě po přihrávce obránce Jana Hejdy, když střelou zápěstím z levého křídla přes stínícího útočníka Bruins Davida Krejčího prostřelil domácího gólmana Tuukku Raska.

Phoenix inkasoval v poslední minutě

Podobný průběh jako v Bostonu mělo i utkání v Dallasu. Hostující Phoenix se ujal v poslední třetině vedení 1:0 po české spolupráci, když Radim Vrbata dorazil střelu Martina Hanzala.

Coyotes si těsný náskok hlídali až do poslední minuty, v ní ale domácí útočník Loui Eriksson srovnal a stejný hráč posléze v nájezdech společně s Mikem Ribeirem zařídil Dallasu výhru 2:1.

Vrbata, který byl loni v penaltových rozstřelech trumfem Coyotes, tentokrát nájezd neproměnil.

Pondělní výsledky NHL:

Boston - Colorado 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 48. Hejduk (Hejda). Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.565.

New Jersey - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 4. a 59. Parise (na první Eliáš, Sýkora), 30. Fayne, 47. Kovalčuk - 29. Ponikarovskij, 33. Larose. Střely na branku: 26:26. Diváci: 12.096.

NY Islanders - Minnesota 2:1 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. MacDonald, 12. Nielsen - 42. Cullen. Střely na branku: 15:21. Diváci: 11.278.

St. Louis - Calgary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 19. Steen, 24. Shattenkirk, 36. Pietrangelo, 44. Stewart, 55. Arnott - 9. Glencross, 37. Iginla. Střely na branku: 35:17. Diváci: 19.150.

Dallas - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 60. Eriksson, rozhodující sam. nájezd Ribeiro - 46. Vrbata (Hanzal). Střely na branku: 25:41. Diváci: 6306.

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 44. a 58. Chimera, 5. Johansson, 17. Wideman, 24. Brouwer, rozhodující sam. nájezd Hendricks - 3. Purcell, 9. Gervais, 21. Moore, 48. Thompson, 53. B. Clark. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval pět branek z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,14 procenta. Střely na branku: 43:28. Diváci: 18.506.

Columbus - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 9. Atkinson, 39. Prospal - 16. Higgins, 42. Hodgson, 49. Burrows. Střely na branku: 25:25. Diváci: 9187.