Hokejový útočník Milan Michálek začal seoznu v NHl výborně. Poté, co se dvakrát trefil do branky Detroitu, pomohl asistencí a gólem v penaltovém rozstřelu Ottawě k vítězství nad Minnesotou 4:3 po samostatných nájezdech. Michálek proměnil první nájezd, po něm se trefili i jeho spoluhráči Jason Spezza a Daniel Alfredsson, zatímco na druhé straně skóroval pouze Matt Cullen.

Špatný začátek, dobrý konec

Ottawa přitom svůj první domácí zápas v sezoně nezačala dobře a po první třetině prohrávala 0:2. V druhém dějství sice snížil Nick Foligno, jenže hned ve druhé minutě třetí třetiny vrátil hostům dvoubrankový náskok Nick Johnson. Domácím se pak podařilo smazat ztrátu dvěma góly v rozmezí 47. a 49 minuty, přičemž Michálek si připsal asistenci u vyrovnávací branky Colina Greeninga v přesilové hře.

Po porážkách 3:5 v Detroitu a 5:6 v Torontu se tak nový kouč Paul MacLean dočkal prvního vítězství na střídačce Ottawy. Dovedlo ho k němu i 19.455 fanoušků ve vyprodané hale Scotiabank Place. "První domácí zápasy jsou vzrušující. Každý z nás se na něj těšil, i když jsme zároveň byli trochu nervózní. Chtěli jsme fanouškům ukázat, jak bychom letos chtěli hrát," pronesl MacLean.

Jeho svěřenci přestříleli Minnesotu v poměru 44:27, ale trvalo jim dlouho, než překonali brankáře Niklase Bäckströma. Po dvou třetinách byl poměr střel 29:14, přesto domácí pořád prohrávali 1:2. "Jsme rádi, že se nám nakonec podařilo zápas dovést k vítězství. Zasloužíme si ho, protože jsme se nevzdali a tvrdě jsme makali celých 60 minut," poznamenal autor druhého gólu Ottawy Chris Neil.

Jde to i bez Crosbyho a Malkina

V druhém úterním duelu zvítězil Pittsburgh nad Floridou 4:2. V dresu Panterů se jednou trefil útočník Tomáš Flesichmann, jenž ve 44. minutě snižoval na 3:2.

Tučňáci uspěli i navzdory tomu, že vedle dlouhodobě zraněného Sidneyho Crosbyho chyběl v jejich sestavě i další klíčový útočník Jevgenij Malkin. Navíc hráli už čtvrtý zápas během šesti dnů. O to cennější pro ně je, že třikrát dokázali zvítězit.

"Bez Crosbyho a Malkina jsme se museli obejít nějaký čas i v minulé sezoně a tím, že jsme zjistili, že můžeme vyhrávat i bez nich, jsme získali trochu sebevědomí," prohlásil brankář Marc-Andre Fleury, který si připsal 32 úspěšných zákroků. "Samozřejmě si všichni přejeme, aby se oba už brzy vrátili do sestavy, ale do té doby prostě musíme hledat způsob, jak vyhrávat i bez nich."

Ottawa - Minnesota 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 29. Foligno, 47. Neil, 49. Greening (M. Michálek), rozhodující sam. nájezd Spezza - 9. Brodziak, 20. Setoguchi, 42. Johnson. Střely na branku: 44:27. Diváci: 19 455.

Pittsburgh - Florida 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 15. Dupuis, 32. Cooke, 36. Park, 47. Neal - 33. Goc, 44. Fleischmann. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18 503.