Marně se snažili hokejisté Slavie v dohrávce 23. kola extraligy zastavit rozjetý Liberec, který navíc potřeboval vyhrát, aby se vrátil opět do vedení v tabulce před Spartu. Snadné to ale favorit v Praze neměl a zápas defintivině rozhodl až v poslední minutě.

Asistent trenéra Slavie Jiří Čelanský konstatoval, že šlo o další trápení jeho týmu v domácím prostředí. "Bohužel nejsme schopní zopakovat výkon z hřišť soupeřů. Doma je to takové zakřiknuté a moc nevíme, co s tím. Nejsme bohužel ani produktivní, za několik posledních utkání jsme vstřelili maximálně gól, dva, což je málo a k bodům to nevede."

Liberecký asistent Filip Pešán byl spokojený. "Z naší strany to bylo velmi kvalitní utkání na půdě soupeře, který hraje velmi nepříjemnou fyzickou hru. My jsme se mu ale v tvrdosti a odolnosti v soubojích vyrovnali, což byl náš cíl. Díky tomu bereme body."

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:3

Branky a nahrávky: 42. Roth (Doležal) - 37. Kica (Bulíř), 45. Dušek (Špaček), 60. Holub. Rozhodčí: Husička, Souček - Charvát, Bejček. Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 3297. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2.

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Krenželok, Sim, Vondrka - Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář - Kalus, P. Jelínek, Doležal - T. Svoboda, Alinč, M. Čermák - Micka. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, D. Kajínek, Štich - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - L. Krejčík, Vak, Vantuch - Bárta, Dušek, Špaček - Bortňák, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

1. Bílí Tygři Liberec                         23 11 7 0 5 67:53 47
2. HC Sparta Praha                        23 11 3 6 3 72:46 45
3. HC Mountfield Č. Budějovice      21 12 2 1 6 63:47 41
4. PSG Zlín                                     23 9 4 4 6 47:49 39
5. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice  23 10 2 3 8 68:58 37
6. HC Plzeň 1929                           22 10 2 3 7 63:62 37