Hokejisté Sparty zvítězili ve 24. extraligovém kole v Mladé Boleslavi 5:2. Pražané tak bodovali již poosmé za sebou a stáhli ztrátu na vedoucí Liberec na dva body. Dvanáctým gólem v sezoně k tomu přispěl i útočník Petr Ton.

Diváci se ani nestačili usadit a hosté se už radovali ze vstřelené branky. Po 22 vteřinách se nejlépe před gólmanem Hüblem zorientoval Broš a poslal hosty do rychlého vedení. Domácím se podařilo snížit a stačilo jim k tomu 32 vteřin jejich první přesilové hry. Trefil se Bahenský-

Radost z vyrovnání ovšem domácím trvala pouze pár vteřin, když se puk po lehkovážné hře Mladoboleslavských v okolí své branky dostal k Fosterovi a ten ho uklidil také do levého horního rohu, tentokrát ale za Hüblova záda.

Jak vstoupila Sparta do úvodní třetiny, vstoupila stejně i do té druhé. Tentokrát potřebovala k zakončení 67 vteřin a do třetice to byl levý horní růžek branky, který při tomto gólu vymetl po perfektní přihrávce Tona útočník Tenkrát nechytatelnou bombou z mezikruží.

Nebýt začátků třetin, hrála by Mladá Boleslav vyrovnanou partii nejen opticky, ale i výsledkově. Závěrečná třetina začala opět vstřelenou brankou Sparty, která na ní v tomto případě potřebovala 44 vteřin. U modré se do kotouče opřel obránce Milam a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

A opět se opakoval scénář z předchozího průběhu, kdy domácí tým marně dobýval branku hostů, kteří již v tuto chvíli hráli to, co potřebovali.

Úporná snaha domácího týmu ale nakonec slavila dílčí úspěch, když stačil svým důrazem v brankovišti necelé čtyři minuty před koncem vykřesat určitou naději útočník Stieler, poslední slovo měl aleútočník Ton, který sedm vteřin před koncem zpečetil do prázdné branky výhru Sparty.

Vítkovice po boji vyhrály

Hokejisté Vítkovic porazili na domácím ledě Zlín 3:1 a přerušili tak sérii tří proher ve vzájemných utkáních. V urputném souboji rozhodl o vítězství Ostravanů svým dvanáctým gólem Jiří Burger, jemuž přesně v polovině utkání stačily jen čtyři sekundy k využití přesilové hry. Zlín si moc možností nevypracoval, v posledních pěti zápasech venku vstřelil pouze pět gólů.

24. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Bahenský (Vrbata), 57. Stieler (Demel) - 1. Broš, 6. Foster (Y. Treille), 22. Tenkrát (Ton, Jan Hanzlík), 41. Milam (Sersen, I. Rachůnek), 60. Ton. Rozhodčí: Homola, Smitka - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 3080.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Koma, Dudáš - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.

Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Kasík, Krstev - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Forman, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Walker (T. Káňa, Punčochář), 30. Burger (Malík), 37. J. Káňa (Burger, Šedivý) - 28. Linhart (Köhler, Holík). Rozhodčí: Minář, Popovič (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Roman Vlach (Zlín) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4646.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák, Punčochář - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pohl, R. Hruška, Klimek - Walker, Štefanka, T. Káňa - Strapáč, Húževka, J. Sýkora - Pabiška. Trenéři: Trličík a Moták.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Galvas, Matějíček, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Fořt, Honejsek, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Jiří Hanzlík (Kratěna, Vlasák), 24. Duda, 30. Vlasák (Martin Straka), 37. Kratěna (Pitule) - 15. Valský (Lukáč). Rozhodčí: Šindler, Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 4887.

Plzeň: A. Svoboda - Marušák, Jiří Hanzlík, Vykoukal, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Kinrade - Kratěna, Martin Straka, Vlasák (50. Petruška) - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Kladno: Chábera (41. Cikánek) - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, Kameš, David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Lukáč, Valský, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Gründling (Melenovský, Skladaný), 47. Dej (Pech, Zaťovič), 53. Skladaný (Zucker, Kupec) - 28. Červený (Sailer, Ptáček), 57. Mertl (Kuchejda. Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2855.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Přindiš, Bombic, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling, Gulaši - Kumstát, Skuhravý, Mikeska - Dej, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Košťál - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Podlešák, Sailer - Burian. Trenéři: F. Výborný a Kupka.