Vedení hokejistů extraligového Litvínova odvolalo hlavního trenéra Vladimíra Kýhose. Jeho funkci převezme dosavadní asistent Jiří Kučera, nově jmenovaným asistentem se stal Viktor Lukeš. Člen představenstva společnosti Jiří Šlégr byl do konce sezony pověřen vedením tohoto realizačního týmu.

Kučera: To je život

Důvodem odvolání trenéra Kýhose, které vstoupilo v platnost dnes, jsou podle tiskové zprávy severočeského klubu neuspokojivé výsledky mužstva v extralize. "Bylo mi to oznámeno dnes před tréninkem, ale těžko popisovat, jak jsem to přijal. To je prostě život trenéra; jednou jste dole, jindy zase nahoře," řekl staronový hlavní kouč Kučera.

Společně se Šlégrem již spolupracovali na lavičce v sezoně 2009/10, kdy zkušený zadák vykonával funkci Kučerova hrajícího asistenta. "Tam není žádný problém," ujistil Kučera, který bude mít na starosti útočníky.

Lukeš, který v posledních letech působil u litvínovské mládeže, ale první tým již vedl společně právě s Kýhosem v ročníku 2001/02, se bude starat o obránce. "A Jirka Šlégr bude tak nějak mezi námi," nastínil Kučera rozdělení kompetencí.

Pětapadesátiletý Kýhos se na střídačku svého mateřského klubu vrátil v závěru ledna, kdy vystřídal Roberta Reichla. V minulé sezoně dovedl své svěřence do předkola play off, ve kterém nečekaně vyřadili favorizovanou Plzeň. Ve čtvrtfinále poté potrápili pozdějšího mistra Třinec, kterému nakonec podlehli 2:4 na zápasy.

Tyto výsledky vynesly Kýhosovi novou roční smlouvu s opcí, ale po sérii tří porážek, v nichž Litvínov nebodoval a pokaždé skóroval pouze jednou, se nyní s mužstvem nuceně rozloučil.

O deset let mladší Kučera, jenž působí u týmu od konce dubna 2009, kdy se stal asistentem tehdejšího trenéra Jaroslava Hübla, přebírá mužstvo na 11. příčce tabulky. Nejhorší celek na soupeřových kluzištích, kde Litvínov získal z 13 utkání pouze sedm bodů, povede společně s Lukešem a Šlégrem již ve čtvrteční předehrávce 27. kola v Karlových Varech.

Kýhos je druhým odvolaným koučem

Kýhos je druhým odvolaným koučem v tomto ročníku české nejvyšší soutěže. Jako první byl krátce po polovině října odvolán mladoboleslavský Vladimír Jeřábek. Hráče Bruslařského klubu následně připravovali sportovní manažer Milan Hnilička s asistentem Vladimírem Hiadlovským. Během uplynulého víkendu pak mužstvo převzal Petr Novák.

Související