Hokejisté Liberce porazili v dohrávce 26. kola extraligy Plzeň 2:1 v prodloužení a po dvanáctém domácím vítězství za sebou se na druhém místě tabulky přiblížili k vedoucí Spartě opět na rozdíl jediného bodu. Zápas rozhodl devět vteřin před koncem pětiminutového nastavení Marek Trončinský.

Přitom první gól zápasu dal plzeňský Pletka, když využil přesilovku při vyloučení Čakajíka. Za Liberec vyrovnal mladík Bulíř, který nahradil kapitána Nedvěda, který je po operaci zlomené čelisti. Dorazil do branky Bartovičovu střelu.

V prodloužení nejdříve nevyužil velkou šanci Vlasák, ale zamířil těsně vedle. Stejně si počínal na druhé straně i Kudrna, který poslal Trončinského střelu do ochranné sítě. Když už to vypadalo, že dojde na nájezdy, vzal si puk Trončinský a devět vteřin před koncem zápas rozhodl.

Liberecký kouč Jiří Kalous hopvořil o úporné bitvě. "Na utkání se projevila neúčast Petra Nedvěda, protože jsme vstřelili jen jednu branku. Trochu se v posledních zápasech pereme s koncovkou. Ale podali jsme bojovný a parádní výkon."

Plzeňský asistent Milan Razým litoval šance v prodloužení. "Vlasák nedal jasnou šanci. Když už to vypadalo na nájezdy, tak domácí dali šťastnou branku. Potvrdili, že doma body nerozdávají. My jsme se o ně připravili sami."

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 2:1 v prodl.

Branky a nahrávky: 53. Bulíř (Bartovič), 65. Trončinský (Bulíř, Bartovič) - 31. Pletka (Duda, Kovář). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 4478. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 1:0.

Liberec: Pinc - Výtisk, Čakajík, Holub, Trončinský, Derner, Štich, Ulrych, Pavlů - Kudrna, Bulíř, Bartovič - Bárta, Vak, Vantuch - L. Krejčík, Špaček, Bortňák - Kopic, P. Urban, Jonák. Trenéři: Kalous a Pešán.

Plzeň: A. Svoboda - Marušák, Dresler, Dan Růžička, St. Pierre, Boháč, Kindrade, J. Jeřábek - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.