Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 29. kola extraligy Mladou Boleslav 4:3 a odskočili posledním dvěma celkům tabulky. Pražané sice dvakrát vedli o dva góly, ale jejich vítězství nakonec zařídil za vyrovnaného stavu 3:3 až na začátku 53. minuty v přesilovce svým druhým gólem v utkání útočník Jan Alinč.

V úvodu zápasu převzal slávistický obránce Kolařík dres s číslem 800, symbolizující počet utkání, které odehrál sehrál v nejvyšší soutěži.

První velkou možností otevřít skóre pohrdl v přesilovce po Alinčově přihrávce Svoboda. V polovině 11. minuty ale Kůrka vybojoval u hrazení kotouč, v útočném pásmu našel parádní přihrávkou Alinče a tomu k úvodnímu gólu zápasu stačilo nastavit hůl. Poté v signalizované výhodě zmařil hostující gólman Hübl Vondrkovu akci a další velkou šanci spálil Svoboda.

Zatímco během první třetiny si Kopřiva v domácí brance příliš nezachytal, v té druhé byl výrazně zaměstnanějším z obou gólmanů, ale hosté přesto inkasovali ve 24. minutě podruhé. To se při hře čtyř proti čtyřem snažil po objetí branky zakončit Kalus, jeho pokus i Vašíčkovu dorážku ještě Hübl pokryl, ale Sklenář už se trefil.

V začínající 28. minutě však byl boleslavský klub zpátky ve hře, když s přispěním Šulcovy teče snížil v přesilovce Balaštík. Hosté ožili, zapomněli na to, že hrají třetí zápas ve čtyřech dnech a byli v těchto fázích aktivnější.

Slávisté ale ve 38. minutě znovu udeřili při hře se čtyřmi hráči v poli na obou stranách - Roth našel osamoceného Duška a ten zacílil přesně do horního růžku. Vzápětí ale hráli hosté 50 vteřin pět na tři a Balaštík podruhé v utkání se štěstím překonal Kopřivu.

V nástupu do třetí dvacetiminutovky se hosté dočkali kuriózního vyrovnání - Kuboš přihrál Vašíčkovi a puk skončil za Kopřivou. Gól byl připsán Vrbatovi. Kopřiva poté musel řešit i kvůli dvěma po sobě jdoucím oslabením několik ošemetných situací, ale úplný zvrat ve vývoji skóre nepřipustil. Slavia přežila i necelou minutu hry tří proti čtyřem.

I díky tomu mohl bekhendovou tečí Kadlecovy přihrávky vrátit Slavii Alinč. V závěru jeli Tomica s Růžičkou dva na jednoho, Tomica zakončil sám, ale pojistku nepřidal. Přes 40 vteřin před závěrečnou sirénou to hosté zkusili bez gólmana v šesti, ale potřetí už vyrovnat nedokázali.

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 4:3

Branky a nahrávky: 11. Alinč (Kůrka, Vondrka), 24. Sklenář (Vašíček, Kalus), 38. Dušek (Roth, Krenželok), 53. Alinč (Kadlec, Vondrka) - 28. Balaštík (Podkonický, Žabka), 39. Balaštík (Vrbata, Hay), 43. Vrbata. Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 11:13, navíc Bahenský a Podkonický (oba Mladá Boleslav) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2235. Třetiny: 1:0, 2:2, 1:1.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Vašíček - Kůrka, Alinč, Vondrka - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Sim, Dušek, Krenželok - Kalus, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Rýgl, Koma, Mozík - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

1. HC Sparta Praha                                27 13 4 6 4 82:53 53
2. HC Mountfield Č. Budějovice              27 15 3 1 8 79:61 52
3. Bílí Tygři Liberec                                 28 12 8 0 8 75:65 52
4. HC Oceláři Třinec                               28 13 2 5 8 89:70 48
5. HC Plzeň 1929                                  27 13 2 5 7 79:73 48
6. HC Vítkovice Steel                             28 11 4 3 10 79:75 44