Hokejisté Karlových Varů porazili ve 31. kole extraligy Liberec 4:1. Bílí Tygři sice na západě Čech vedli, ale nakonec si připsali pátou porážku za sebou.

Západočeši naopak udolali svého dnešního soka po sérii čtyř proher ve vzájemných zápasech v řadě. Nejvýrazněji k tomu přispěli útočníci Petr Kumstát s Janem Košťálem. Kumstát dal dva góly, Košťál k jedné trefě přidal navíc dvě asistence.

Od začátku se v KV Aréně hrál svižný útočný hokej. Stav se ale poprvé měnil až v 17. minutě. Hostující Kudrna po nahrávce Vaka zpoza branky protlačil puk za Salfického záda.

Už za 26 vteřin však bylo srovnáno. Karlovarští ujížděli ve třech na jednoho a po ose Gřegořek - Košťál - Kumstát otevřel právě Kumstát brankový účet domácích střelou do horního růžku Pincovy branky.

Zlepšenou hru Západočechů potvrdil ve 26. minutě Zaťovič, který se po chybě Nedvěda dostal do samostatného úniku a ranou z mezikruží otočil vývoj utkání ve prospěch Energie. Ve 37. minutě našel od mantinelu přihrávající Pech Kumstáta a ten se podruhé v utkání nemýlil. Výhru završil v 53. minutě Košťál.

Pardubice zvítězily na ledě Zlína vysoko 6:2 a naplno bodovali počtvrté za sebou. Po bezbrankové první třetině vstřelili pět gólů ve druhé dvacetiminutovce, z toho třikrát skórovali rozjetí Východočeši po polovině utkání během 68 vteřin. V poslední části Jan Starý druhým gólem v zápase určil konečnou podobu výsledku.

Hokejisté Komety Brno nevybředli ani před reprezentační přestávkou z vleklé krize a na domácím ledě prohráli v se Spartou 1:2. Po pátečním debaklu v Pardubicích vyšel Spartě dokonale dnešní reparát; o svém vítězství rozhodla agresivnějším pojetím hry hned v úvodní třetině, kdy skórovali Mário Bližňák a Dominik Pacovský. Kometa v závěru snížila, vyrovnat se jí ale navzdory tlaku už nepodařilo.

31. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Kumstát (Košťál, Gřegořek), 26. Zaťovič (Pech, Skuhravý), 37. Kumstát (Pech, Košťál), 53. Košťál (Mocek) - 17. Kudrna (Vantuch, Vak). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, Gründling (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 2421.

Karlovy Vary: Salfický - Gřegořek, Gawryletz, Gulaši, Mocek, J. Látal, Prošek, Gründling - Skladaný, Skuhravý, Dej - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, T. Sýkora, Zaťovič - Kuběna, T. Klíma, Vachovec - Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub - Bartovič, P. Nedvěd, L. Krejčík - Vantuch, Vak, Kudrna - Špaček, T. Urban, Bárta - Kica, Bortňák, Bulíř. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 (0:0, 2:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Hamrlík (Čajánek), 30. Kubiš (Leška) - 22. V. Kočí (Sičák, Kousal), 32. Koukal (Píša), 32. Bartek (T. Nosek, Kolář II), 33. Nahodil (Bartek), 37. Starý (Koukal, Benák), 53. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4588.

Zlín: J. Sedláček (33. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Galvas, Zámorský, Lučka - Důras, Leška, Čajánek - Ondráček, Melenovský, Köhler - Kubiš, Holík, O. Veselý - Finsterle, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Turek.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Nahodil, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Elkins, T. Nosek, Šagát. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 43. L. Čermák (Dlouhý) - 8. Bližňák (I. Rachůnek, Sersen), 17. Pacovský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Sersen (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 7083.

Kometa Brno: Hovi (17. Trvaj) - Švrček, Žižka, Vašíček, Kováčik, Bičánek, Malec, Kempný - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Balej, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, D. Kočí, Krstev, Jan Hanzlík, Kasík, Phillip, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Černošek (Frolík, Jenáček), 47. Kubinčák (V. Hübl), 52. Hujsa z tr. střílení - 24. V. Růžička ml. (Pospíšil), 37. Micka (J. Krejčík, Kuboš). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Pospíšil (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5050.

Litvínov: Franěk - Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Kousalík, Černošek, Skuhrovec, Pojkar - Kubinčák, V. Hübl, Gerhát - Majdan, Hanzl, Bojer - Frolík, Jenáček, Hujsa - Kafan, Rindoš, Jurčík. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

Slavia: Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc - Kůrka, Sim, Vondrka - Micka, Dušek, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Tomas (Balaštík), 17. Bahenský z tr. střílení, rozhodující nájezd Balaštík - 11. M. Hořava (Peterek), 21. M. Hořava (Peterek). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 2980.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Čížek, Koma, Rýgl - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Svačina, Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel - Jiránek. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Třinec: Vojtek - Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, Richter, P. Hořava, Bolf - Klimenta, Peterek, M. Hořava - D. Květoň, Bonk, Kohn - Orsava, Polanský, McGregor - Havel, Ostřížek, Mičulka - od 21. navíc Chovan. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 56. Gulaš (Ptáček, Kotalík), 60. Kašpařík (Gulaš) - 28. St. Pierre (Jan Kovář), 37. Andrašovský (Martin Straka, Vlasák), 65. St. Pierre (Vlasák, Martin Straka). Rozhodčí: Husička, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 4752.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený (41. Kolarz), Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Pierre - Andrašovský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Kubalík - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.