Hokejisté Ottawy zvítězili v nedělním utkání NHL nad Philadelphií 6:4 a vrátili soupeři porážku 2:3 v prodloužení ze sobotního duelu.

Rozhodující pátý gól vstřelil 71 sekund před koncem třetí třetiny český obránce Filip Kuba, šestou branku přidal vzápětí při nepovedené power-play Letců Nick Foligno. Útočník Milan Michálek si pak připsal jednu nahrávku.

Kuba, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, svou čtvrtou trefou v sezoně dokonal obrat Senators, kteří po dvou třetinách prohrávali 2:4.

Po dvouzápasové pauze zaviněné zraněním se do sestavy Flyers vrátil Jaromír Jágr, do statistik se však nezapsal.

Naopak ve 47. minutě po jeho zaváhání vyrovnali domácí na 4:4, když Jágr ztratil puk v útočném pásmu a Erik Karlsson skóroval z rychlého protiútoku.

V dalším zápase porazil Anaheim Columbus 7:4. V dresu hostujícího týmu se dařilo Václavu Prospalovi, když přihrál na gól Nashovi a v závěru utkání sám korigoval nepříznivý výsledek 7:4 pro domácí. V tomhle utkání nastoupil poprvé v sezoně za Columbus útočník Tomáš Kubalík.

Jednadvacetiletý plzeňský odchovanec byl v neděli povolán z farmy ve Springfieldu z nižší AHL a v utkání si připsal jeden záporný bod za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Za Columbus, který jej draftoval v roce 2008 v pátém kole jako celkově 135. v pořadí, už sehrál na konci minulé sezony v NHL čtyři zápasy a zaznamenal dvě asistence. V nižší AHL v tomto ročníku má ze 24 utkání 11 bodů za sedm gólů a čtyři přihrávky.

Chicago pak podlehlo doma Detroitu v prodloužení 2:3. Na obou stranách si jednu asistenci připsali čeští útočníci Frolík a Hudler.

Výsledky NHL:

Ottawa - Philadelphia 6:4

Branky: 1. Alfredsson, 9. Neil, 44. Greening (M. Michálek), 47. Karlsson, 59. Kuba, 60. Foligno - 3. Meszároš, 16. Bourdon, 17. Couturier, 35. Read. Střely na branku: 38:37. Diváci: 20.028.

Anaheim - Columbus 7:4

Branky: 14., 39. a 60. Perry, 19. a 41. Selänne, 3. Cogliano, 19. S. Koivu - 18. a 45. Nash (na první Prospal), 25. Brassard, 55. Prospal. Střely na branku: 27:18. Diváci: 13.053.

Chicago - Detroit 2:3 v prodl.

Branky: 4. Bolland, 5. Sharp (Frolík) - 14. Filppula (Hudler), 56. Cleary, 64. Dacjuk. Střely na branku: 31:27. Diváci: 21.858.