Český hokejový útočník Tomáš Kubalík přispěl v pátečním utkání svým premiérovým gólem v NHL k výhře Columbusu nad Phoenixem 4:3. Jednadvacetiletý rodák z Plzně, hrající svůj sedmý zápas v zámořské soutěži, se prosadil v 6. minutě, když při rychlém protiútoku usměrnil do branky přihrávku od Aarona Johnsona a vyrovnal na 1:1.

Domácí hokejisté nakonec vyhráli první třetinu 2:1, stejným poměrem skončila i prostřední část a na vítězství Blue Jackets už nic nezměnil ani gól Radima Vrbaty v 52. minutě, který uzavřel skóre zápasu.

Trenér Todd Richards, který v pondělí nahradil na střídačce Columbusu odvolaného Scotta Arniela, se tak v prvním domácím zápase dočkal premiérového vítězství. V úterý už pod jeho vedením totiž Columbus prohrál 2:5 na ledě Chicaga.

Šestou výhru z posledních osmi zápasů vychytal brankář Tomáš Vokoun, jehož Washington porazil Tampu Bay 4:3. Český gólman zlikvidoval 28 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Až do 38. minuty přitom držel čisté konto a navázal tak na středeční zápas s Pittsburghem, v němž vychytal nulu. V závěru druhé třetiny nakonec Vokoun přece jenom inkasoval, Capitals však v té době už měli rozhodující tříbrankový náskok.

Výsledky NHL:

Washington - Tampa Bay 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 6., 26. a 60. Brouwer, 4. Ovečkin - 38. Pyatt, 57. Stamkos, 60. Lecavalier. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 20:31. Diváci: 18.506.

Columbus - Phoenix 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 6. Kubalík, 8. Nash, 22. Russell, 39. Brassard - 2. Aucoin, 29. Korpikoski (Vrbata), 52. Vrbata. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14.119.

Edmonton - Anaheim 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 34. a 58. Perry, 9. Blake, 22. Selänne, 31. Ryan. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.839.

Florida - Pittsburgh 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 47. Řepík - 22. Sullivan, 40. Malkin, 41. Kennedy, 56. Neal. Střely na branku: 26:41. Diváci: 18.658.

Buffalo - Toronto 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Ellis, 4. Gaustad, 35. Pominville - 15. Grabovskij, 17. Crabb. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.690.