Odehrát zápas, hodit na sebe sako a přímo z letiště odletět do luxusního hotelu v jiném městě k dalšímu zápasu, to v KHL hokejisty nečeká. To není NHL. V ruské lize jsou podmínky pro hráče mnohem tvrdší.

Jsou tři hodiny ráno místního času a hráči popradského Lva utíkají v Čerepovci z letadla do pár metrů vzdáleného autobusu. Nikdo nechce v pětadvacetistupňovém mrazu trávit víc času než je nutné. Po přejezdu z Čechova do Moskvy, ubíjejících kontrolách na letišti a samotném letu jsou hráči unavení a nejradši by ulehli do postele, jenže tak rychle to nepůjde.

I v Rusku platí popradský čas

Ve stojícím autobuse se musí dalších dvacet minut počkat, než letištní zřízenci vyhážou ze stroje veškerá zavazadla na vozíky, pak musí všichni hokejisté znovu ven, aby si bagáž sami naházeli do dodávky. Žádná četa kustodů, kterou má k dispozici každý tým NHL, to za ně neudělá. Teprve pak se může odjet do hotelu Leningrad.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?