Gólem a asistencí přispěl útočník Tomáš Plekanec k vítězství Montrealu 3:0 nad Winnipegem. Hokejista, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, dal poslední gól ve 32. minutě, kdy střelou z pravého kruhu překonal Ondřeje Pavelce. Český gólman kryl dvacet střel.

Uznání Plekancova gólu předcházelo dlouhé zkoumání videa, zda puk netečoval Scott Gomez, který skóroval naposledy před rokem. Zkušený útočník, na kterého fanoušci bučeli při každém doteku puku, si musel od menší skupinky vyslechnout i ironicky míněnou píseň Happy Birthday. Gól byl ale nakonec přisouzen Plekancovi.

"Zprvu jsem si myslel, že to Gomer (Gomez) tečoval, ale on mi říkal, že se puku nedotkl. Přesto jsem doufal, že ano, aby ustaly už tyhlety debaty," okomentoval gól Plekanec. Gomez, který neskóroval v 59 utkáních za sebou, nalezl zastání i u brankáře Careyho Price, jenž si díky 23 zásahům připsal třetí nulu v sezoně. Ani jemu se nelíbilo chování fanoušků během nedělního utkání.

Podívejte se na Plekancův gól

"Prochází těžkým obdobím. A tím, že ho budou diváci psychicky srážet, mu nepomůžou. Je to taky jenom člověk a potřebuje podpořit. Týmu přispívá v jiných oblastech, je to náš lídr v kabině a je velkou součástí našeho klubu," prohlásil Price.

Fanoušci ale nemohou být příliš spokojení s celým týmem. Montreal byl před utkáním s Winnipegem poslední ve Východní konferenci a na poslední postupové místo do play-off ztrácí jedenáct bodů.

"Ještě pořád zbývá hodně zápasů a tým má charakter. Jsem si jistý, že uděláme sérii výher a dostaneme se do hry o play-off," věří Plekanec.

Další český brankář Tomáš Vokoun, který v předchozím utkání vychytal čisté konto, tentokrát Washington nespasil. Od hráčů Bostonu dostal tři góly a poslední už padl do prázdné branky při power-play, takže výsledkem bylo skóre 1:4. Hosté položili základ úspěchu už v první třetině, v níž soupeři odskočili na rozdíl dvou branek.

Hokejisté New Jersey vyhráli čtvrtý zápas za sebou, když na svém ledě zdolali Pittsburgh 5:2. Na úvodní brance Devils se podílel asistencí český útočník Patrik Eliáš, jehož přihrávku zužitkoval Ilja Kovalčuk. Ruský hráč přidal ke gólu i dvě asistence a stal se první hvězdou zápasu.

New York Rangers opět dokázali, že to s Philadelphií umí a tým s Jaromírem Jágrem, který hrál dlouho právě za Rangers, porazili pošesté za sebou. Flyers přitom dvakrát vedli, ale tři góly v poslední třetině rozhodly o jejich další porážce 2:5.

Washington - Boston 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 53. Johansson - 11. Lucic, 19. Marchand, 47. Seguin, 60. Peverley. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 89,66 procenta. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.506.

New York Rangers - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 2. Anisimov, 40. Gáborík, 42. Del Zotto, 53. Dubinsky, 59. Fedotěnko - 33. Schenn (Voráček), 41. Simmonds. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18.200.

New Jersey - Pittsburgh 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 3. Kovalčuk (Eliáš), 10. Volčenkov, 23. Zubrus, 32. Parise, 60. Clarkson - 24. Niskanen, 52. Malkin. Střely na branku: 25:30. Diváci: 14.707.

Montreal - Winnipeg 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 19. Pacioretty, 28. Jemelin (Plekanec), 32. Plekanec (Kaberle). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 86,96 procenta. Střely na branku: 23:23. Diváci: 21.273.