Slovenský klub Lev Poprad po ztrátě reálných nadějí na postup do vyřazovacích bojů při jeho premiéře v KHL opustila už v uplynulých týdnech řada hráčů včetně několika českých opor. Teď se klub zbavuje zaměstnanců. 

"Je pravdou, že všichni zaměstnanci z kanceláří, tedy kromě zbývajících hráčů a realizačního týmu, dostali výpovědi. Majitelé klubu se tak rozhodli. Mají na to právo," uvedl pro HN mluvčí klubu Jan Rachota. Spojitost výpovědí s možným stěhováním klubu Rachota odmítl. "Souvisí to se změnou vlastníka a stabilizací klubu," řekl pro iHNED.cz.

Dohrání soutěže, jejíž základní část končí na konci února, prý ohroženo není. Propuštění zaměstnanci budou podle něj dostávat výplaty do března, pak se má vytvořit nový manažerský tým.

"Momentálně probíhá analýza celého našeho působení v soutěži. Jak po sportovní, tak ekonomické stránce. Šli jsme do neznámých vod," uvedl Rachota s tím, že rozhodnout o budoucnosti klubu by se mělo do konce března. "Lev bude hrát rozhodně v příští sezóně KHL," odmítl variantu, že by projekt zanikl.

Jeden ze zástupců klubu Roman Slavčev uvedl, že tlaky na stěhování sílí. "Zatím děláme všechno pro to, aby se tak nestalo," dodal. O možnosti přestěhovat klub do Česka se v zemi začalo spekulovat poté, co se jeho hlavním majitelem stala v lednu česká společnost ČKD Group.

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král uvedl, že o případném stěhování Lvu Poprad do ČR se zatím nejednalo. "Zaznamenal jsem ty úvahy, ale žádná oficiální jednání neproběhla. (...) Nebráníme se debatám o tom, že by tato prestižní soutěž měla expandovat do Česka," řekl. Klub chtěl původně hrát v Hradci Králové, ale od národního hokejového svazu nedostal souhlas. Následně přesunul aktivity na Slovensko.

Setrvání klubu v Popradu komplikuje i chybějící tréninková hala. Podle původních záměrů měla být dokončena do poloviny letošního roku. Zatím ale nepadlo definitivní rozhodnutí ani o jejím umístění.

Zápasy Popradu v KHL byly většinou vyprodané, ale stadion má kapacitu jen 4500 míst. "Je to začátek, s návštěvami jsme spokojení. O tom, jestli má KHL větší potenciál a třeba v Praze by přitáhla více fanoušků, nechci spekulovat," odmítl Rachota jeden z možných motivů pro stěhování.

Související