Jaromír Jágr rozhodl v úterním utkání NHL gólem v prodloužení o vítězství hokejistů Philadelphie na ledě Winnipegu 5:4. Český útočník překonal Ondřeje Pavelce v brance Jets v poslední minutě nastaveného času a připsal si 16. trefu v sezoně.

Domácí hokejisté přitom v základní hrací době sahali po vítězství, když od 45. minuty hájili vedení 4:3. Pouhých deset sekund před koncem třetí třetiny však vyrovnal Wayne Simmonds při power-play, a zabránil tak Winnipegu v tom, aby poprvé v sezoně poskočil na první místo v tabulce Jihovýchodní divize.

Jets se nicméně dotáhli na první Floridu a zároveň mají stejně bodů jako Toronto, jemuž patří ve Východní konferenci poslední osmé postupové místo, zaručující účast v play-off.

Premiéru v dresu Flyers prožil obránce Pavel Kubina, jehož Philadelphie získala začátkem týdne z Tampy. Český bek se svou oblíbenou třináctkou na zádech odehrál 20 minut a 38 sekund a byl na ledě při jednom inkasovaném gólu v oslabení.

Střeleckou formu potvrdil Radim Vrbata, jenž dvěma góly a jednou asistencí přispěl k výhře Phoenixu nad Los Angeles 5:4 po samostatných nájezdech. Na tři branky Kojotů přihrál další český útočník Martin Hanzal.

Hlavní hvězdou zápasu byl ale Vrbata, který v první minutě druhé třetiny za stavu 0:3 zavelel k obratu, v 58. minutě pak svou jubilejní 30. trefou v sezoně vyrovnal na 4:4. Vrbata tak skóroval ve třetím utkání za sebou a posedmé z posledních jedenácti zápasů, v nichž dohromady zaznamenal 8 gólů a 6 asistencí.

Svou čtrnáctou branku v sezoně vstřelil Petr Sýkora, navrch přidal jednu asistenci a jeho New Jersey porazilo Toronto 4:3. Na jednu branku přihrál také Patrik Eliáš.

Výsledky NHL:

Buffalo - NY Islanders 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 2. Myers, 24. Vanek - 55. Nielsen. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18 690.

Toronto - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 15. Connolly, 35. MacArthur, 60. Kessel - 10. Sýkora, 15. Clarkson (Eliáš, Sýkora), 39. Ponikarovskij, 62. Fayne. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19 426.

Pittsburgh - New York Rangers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 22. Malkin, 32. Sullivan. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18 580.

Columbus - San Jose 6:3 (4:0, 1:2, 1:1)

Branky: 7., 20. a 42. Carter (na všechny Prospal), 5. Umberger, 16. Nash, 31. Savard - 26. a 49. Couture, 26. J. Thornton. Střely na branku: 35:41. Diváci: 14 625.

Winnipeg - Philadelphia 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 28. a 29. Ladd, 13. Byfuglien, 45. E. Kane - 16. Giroux, 22. Hartnell, 32. Talbot, 60. Simmonds, 65. Jágr. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 55 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 26:55. Diváci: 15 004.

Phoenix - Los Angeles 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 21. a 58. Vrbata (na první Hanzal), 26. a 38. Doan (na obě Hanzal, na první Vrbata), rozh. nájezd Boedker - 7. Doughty, 13. Loktijonov, 15. Brown, 32. Justin Williams. Střely na branku: 29:29. Diváci: 10 842.

Tampa Bay - Anaheim 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 1. a 18. Stamkos, 23. Purcell - 21. S. Koivu, 39. Ryan. Střely na branku: 16:30. Diváci: 18 309.

Nashville - Vancouver 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 26. Fisher (Erat), 34. S. Kosticyn, 58. Legwand (Erat) - 37. Weise. Střely na branku: 28:33. Diváci: 16 769.

Chicago - Detroit 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 28. Hayes, 42. Krüger - 3. Filppula (Kindl, Hudler). Střely na branku: 29:32. Diváci: 22 027.

Calgary - Edmonton 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Branky: 10. Hannan - 19. Eberle, 29. Hemský, 33.Belanger, 33. Gagner, 39. Smyth, 58. Hall. Střely na branku: 22:42. Diváci: 19 289.

Montreal - Dallas 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 15. Garbutt, 45. Ribeiro, 46. Wandell (Vincour). Střely na branku: 31:36. Diváci: 21 273.