Český brankář Michal Neuvirth se v pátečním utkání NHL zasloužil třiceti zásahy o vítězství Washingtonu 4:1 nad Montrealem a stal se první hvězdou zápasu.

Třiadvacetiletý gólman, který v předchozích dvou utkáních střídal Tomáše Vokouna, přišel o čisté konto v úvodu třetí třetiny za stavu 3:0. U jediné branky Canadiens si připsal asistenci Tomáš Plekanec.

Hokejisté Vancouveru se dostali před Detroit do čela soutěže, když zvítězili na ledě New Jersey 2:1. Hosté si vypracovali do 23. minuty dvoubrankový náskok, který v dalším průběhu jenom zkorigoval David Clarkson po přihrávkách Patrika Eliáše a Petra Sýkory.

Do utkání ještě nezásahla nová posila Devils Marek Židlický, kterého vedení klubu získalo v průběhu dne.

New Jersey - Vancouver 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 32. Clarkson (Eliáš, Sýkora) - 9. Rome, 23. Raymond. Střely na branku: 31:16. Diváci: 16.480.

NY Islanders - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. a rozhodující nájezd Moulson, 9. a 29. Parenteau - 13. M. Staal, 32. Gáborík, 37. Stepan. Střely na branku: 27:36. Diváci: 16.250.

Washington - Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 7. M. Perreault, 29. Chimera, 29. Ovečkin, 60. J. Ward - 44. Bourque (Plekanec). Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jednu branku z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 96,77 procenta. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.506.

Columbus - Colorado 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Branky: 20. a 42. D. Jones, 32. Landeskog, 47. Downie, 54. Hunwick. Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.925.

Buffalo - Boston 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 35. Sekera, rozhodující nájezd D. Roy - 44. Chára. Střely na branku: 27:36. Diváci: 18.690.

Dallas - Minnesota 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 9. a 60. Wandell, 18. Eriksson, 24. Nyström (Dvořák) - 53. Setoguchi. Střely na branku: 25:29. Diváci: 13.144.