Slovensko chce být spolupořadatelem hokejového šampionátu, který má v roce 2015 pořádat Česko. Prezident slovenského svazu Igor Nemeček o této možnosti předběžně jednal se zástupci českého svazu. Jasněji bude až po skončení nadcházejícího šampionátu ve Finsku a Švédsku. Právě zkušenosti se společným pořádáním MS v severských zemích budou v rozhodování podstatné.

"Máme zájem, aby se v roce 2015 konalo mistrovství světa u nás jako v druhé pořadatelské zemi. Už jsme se o tom bavili, ale zatím je to padesát na padesát. Uvidíme, jak dopadne nejbližší šampionát a pak na následném kongresu IIHF o tom budeme opět mluvit," řekl Nemeček deníku PLUS Jeden deň.

Tiskový mluvčí českého svazu Zdeněk Zikmund neoficiální kontakty obou svazů potvrdil. "Jsme domluveni, že po mistrovství se můžeme sejít a začít o této možnosti diskutovat. Bude záležet na tom, jaké zkušenosti se společným pořadatelstvím budou. Jak divácké, tak i marketingové nebo celkově finanční," uvedl Zikmund. Oficiální jednání ale ještě neproběhla.

Jako o možném partnerovi pro českou stranu se v minulosti mluvilo i o Německu, to však v minulých týdnech představilo plán společné kandidatury s Francií pro rok 2017.

Pokud by se český a slovenský svaz na spolupráci dohodly, při dalším přidělení MS Slovensku by se model opakoval. "Bylo by to reciproční," řekl Zikmund. Slovensko pořádalo MS loni, o další kandidaturu se zřejmě bude ucházet pro rok 2018 nebo 2019.

Česká republika plánuje hrát zápasy MS v roce 2015 v Praze a v Ostravě. Kdyby se hrálo v Bratislavě, uskutečnila by se na Slovensku ostravská část turnaje.