Podobný začátek, podobný konec. Hokejisté Philadelphie i ve druhém utkání play off NHL na ledě Pittsburghu nezvládli první třetinu a prohrávali po úvodní dvacetiminutovce 1:3, přesto nakonec slavili vítězství 8:5 a ujali se vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Vítězný šestý gól vstřelil Jaromír Jágr, který v čase 49:13 vůbec poprvé v celé sérii dostal Letce do vedení v průběhu základní hrací doby. Philadelphia předtím dokázala třikrát vyrovnat náskok soupeře, po Jágrově gólu na 6:5 pak dokonali obrat Sean Couturier a Claude Giroux, kteří si oba připsali hattrick.

U dvou branek Flyers asistoval Jakub Voráček, který v prodloužení rozhodl první zápas, jednu asistenci zaznamenal obránce Pavel Kubina, jenž se vrátil do sestavy Philadelphie poté, co první duel sledoval pouze na tribuně.