Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik získal z NHL jednu posilu pro MS, naopak další dva zvažovaní hráči neprošli prohlídkami.

"S Frolíkem jsme domluveni. Dnes si doma odpočine a v pátek se zapojí do tréninku. Naopak Havlát neprošel lékařskou prohlídkou a totéž potkalo i Michálka, který utrpěl v sezoně otřes mozku," řekl ČTK trenér české reprezentace Alois Hadamczik po dnešním dopoledním rozbruslení před večerním utkáním na Českých hokejových hrách se Švédskem.

Ve hře je ještě start Davida Krejčího z Bostonu, kterému v noci na dnešek skončily naděje na obhajobu Stanleyova poháru. "Budeme s ním telefonicky mluvit dnes odpoledne. Důležité je, že má zájem hrát," dodal Hadamczik.

Po skončení finále KHL se chystá oslovit ještě Martina Škoulu, Romana Červenku a Marka Kvapila. Další dva účastníci finálové série mají zdravotní problémy. "Jakub Klepiš má dlouhodobé problémy se zády. Filip Novák hrál údajně se zlomeným žebrem. Prý trpěl velkými bolestmi a hra pro něj byla něčím šíleným," poznamenal Hadamczik.

Z původně plánované dnešní sestavy proti Švédsku vypadl kvůli problémům s dýchacími cestami obránce Tomáš Mojžíš, kterého ve dvojici s Lukášem Krajíčkem nahradí Jakub Kindl. "Sice si teprve zvyká na větší kluziště, ale hraje o nominaci a obrazně o život," uvedl Hadamczik.

Naopak v týmu zůstal útočník Jan Kovář, o kterém se spekulovalo, že by posílil Chomutov v dnešním rozhodujícím utkání baráže s Mladou Boleslaví. "Chomutov mě o uvolnění nežádal, zřejmě funkcionáři pouze mluvili s hráčem, který dal přednost reprezentaci," dodal trenér.

Související