Hokejový útočník Marek Kvapil na světový šampionát, který začíná za týden ve Švédsku a Finsku, nepojede. Hráč Dynama Moskva, jenž asistoval u rozhodujícího gólu ve finále Kontinentální ligy, odmítá hrát pod koučem Aloisem Hadamczikem a také to reprezentačnímu trenérovi řekl.

"Omluvil jsem se z reprezentace s tím, že jsem trenérovi řekl, že pod ním už nechci nikdy reprezentovat, ani nikde jinde hrát, protože se ke mně při posledních srazech i vůbec po celou dobu, co ho znám, choval bez respektu a nechtěl jsem to znovu zažít," řekl Kvapil.

Hadamczik to prý akceptoval a pogratuloval mu k zisku Gagarinova poháru. Ale pak se Kvapil dočetl, že se mu podle trenérova asistenta prý nemohou dovolat, a tak se rozhodl uvést věci na pravou míru.

Své rozhodnutí prý dlouho zvažoval a rozhodně nejde o unáhlený čin, protože po posledním srazu měl Hadamczikových způsobů dost. "Nelíbilo se mi, jak se mnou jedná v kabině i jinde. Nebylo to příjemné," dodal Kvapil.

Pod jiným trenérem by však reprezentoval rád. "S reprezentací jsem nikdy neměl problém. Považuji to za čest. Pokud jsem nebyl zraněný, tak jsem byl na každém srazu, i za Hadamczika. Tuto sezonu už toho ale bylo moc. Netýká se to jen reprezentace – kdybych dostal nabídku do klubu, kde by Hadamczik trénoval, tak bych tam nešel," dodal hokejista, který má s ruským celkem smlouvu ještě na rok.

Související