Milana Michálka z Ottawy a Tomáše Fleischmanna z Floridy chce pro nadcházející hokejové mistrovství světa kouč českého týmu Alois Hadamczik. Oběma útočníkům ve čtvrtek v HNL skončila sezona stejně jako Michálkovu spoluhráči obránci Filipu Kubovi.

Obránce Kuba nejspíš odmítne

"Ještě jsme je nekontaktovali, ale předpokládám, že pokud budou Milan Michálek a Tomáš Fleischmann zdraví, tak předpokládám, že by mohli přijet," řekl Hadamczik po tréninku reprezentace v Brně, kde hrají závěrečný turnaj Euro Hockey Tour. "S Filipem Kubou ještě budeme mluvit. Byly trošku obavy ze zranění, protože je mu pětatřicet a nemá smlouvu, takže se obávám, že asi nepojede," doplnil kouč.

Z Kontinentální ligy odmítl nominaci útočník Marek Kvapil z mistrovského Dynama Moskva a jeho spoluhráči - útočník Jakub Klepiš i obránce Filip Novák - jsou zranění. Z týmu poraženého finalisty Omsku Hadamczik počítá s nejproduktivnějším hráčem play-off KHL Romanem Červenkou a chtěl by k účasti přesvědčit i beka Martina Škoulu.

"Roman Červenka nebral telefon, jeho agent Aleš Volek mi říkal, že mi dá vědět. Martin Škoula od začátku sezony říkal, že z rodinných důvodů reprezentovat nechce. Když na tom bude trvat, tak to musíme akceptovat. Nedá se nic dělat. Bude s ním mluvit generální manažer Slavomír Lener," řekl Hadamczik.

Čeká také na zdravotní stav útočníka Petra Hubáčka z finské Jyväskylä, jehož měl potíže s kolenem. "Nevím, jakého rázu jeho problémy s kolenem jsou. Pokud nebude zdravotně v pořádku, tak to nemá cenu. Petr je hráč, který to má založené vyloženě na síle bruslení, musí být fit," doplnil Hadamczik.

K současnému kádru, v němž už jsou z NHL útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu, Aleš Hemský z Edmontonu, Jiří Tlustý z Caroliny, Tomáš Vincour z Dallasu a bek Jakub Kindl z Detroitu, se připojí ještě forvardi David Krejčí z Bostonu a Michael Frolík z Chicaga. Krejčí až na srazu v úterý v Praze, Frolík už v sobotu v Brně.

"Jestli bude hrát, nebo ne, to neumím posoudit, ale spíš nebude. Musím počkat, dneska má přiletět. Uvidíme zítra, v jakém stavu bude, kolik toho naspal. Musím s ním ještě mluvit," prohlásil Hadamczik.

Na MS pojede 25 hráčů

Konečnou nominaci na mistrovství světa se chystá reprezentační kouč oznámit v neděli po závěrečném utkání na Kajotbet Hockey Games s Ruskem. Na šampionátu muže využít 25 hráčů.

Čekat bude Hadamczik možná ještě na vývoj druhého kola play-off NHL. "Samozřejmě se naskýtá možnost ještě získat Jágra, Voráčka, Eliáše, Židlického. Jejich týmy hrají mezi sebou. Tým na mistrovství světa nám ukáže, jakou bude mít tvář, a podle toho budeme reagovat," dodal Hadamczik.

Šanci znovu se ukázat a přesvědčit trenéra o nominaci na mistrovství světa mají ještě na turnaji v Brně i hráči z NHL. "Mladé kluky Vincoura nebo Kindla jsme v zátěži v Evropě a hlavně v národním týmu neviděli, tak chceme, aby se projevili. Proto dostanou prostor," dodal Hadamczik.

Související