Čeští hokejisté Radim Vrbata a Rostislav Klesla se v pátečním utkání play off NHL podíleli každý jedním gólem na výhře Phoenixu nad Nashvillem 4:3 v prodloužení. Kojoti si tak připsali historicky premiérové vítězství ve druhém kole play off a ujali se vedení v sérii 1:0 na zápasy.

Útočník Vrbata v 8. minutě svou první trefou v letošních vyřazovacích bojích otevřel skóre zápasu, obránce Klesla, který si navíc připsal ještě asistenci, na začátku druhé třetiny poslal Kojoty do vedení 2:1.

Domácí Phoenix vedl v utkání celkem třikrát o jeden gól, hosté však pokaždé dokázali odpovědět. Nejdéle hájili Kojoti náskok 3:2, který zařídil v 37. minutě Mikkel Boedker. Nashvillu se podařilo vyrovnat až necelých pět minut před koncem třetí třetiny, kdy se v přesilové hře prosadil Martin Erat.

Už posedmé z osmi zápasů letošího play off tak hokejisté Phoenixu museli bojovat o vítězství v prodloužení, v němž vybojovali všechny čtyři výhry v sérii prvního kola proti Chicagu. Rozhodující gól tentokrát vstřelil v 15. minutě Ray Whitney po přihrávce dalšího českého hokejisty Martina Hanzala, který vyhrál vhazování v útočném pásmu.