Alois Hadamczik bude u české hokejové reprezentace působit až do června 2015. Brzy šedesátiletého trenéra, který se vrátil na lavičku národního týmu před dvěma roky místo Vladimíra Růžičky a měl dvouletý kontrakt, dnes výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje potvrdil na postu na další tři sezony.

Jistotu setrvání na pozici hlavního kouče tak má Hadamczik ještě před startem světového šampionátu ve Švédsku a Finsku, kde bude se svým týmem obhajovat bronz z loňska z Bratislavy. Národní mužstvo bude chystat i na olympijské hry v Soči v roce 2014 a na domácí MS o rok později.

Předtím Hadamczik u národního týmu pracoval v letech 2005 až 2008 a v roce 2006 získal bronz na olympiádě v Turíně a stříbro na mistrovství světa v Rize. Na dalších světových šampionátech v letech 2007 v Moskvě a 2008 v Québeku Česko pod jeho vedením vypadlo vždy ve čtvrtfinále.

Výkonný výbor ČSLH dnes schválil i trenérské složení dalších reprezentačních výběrů. Dvacítku nadále povedou Miroslav Přerost s Jiřím Juříkem, devatenáctku Jakub Petr a Karel Mlejnek, osmnáctku Luděk Bukač mladší a David Bruk, sedmnáctku Jiří Veber s Petrem Svobodou a šestnáctku Pavel Arnošt s Petrem Studničkou.

Související