Rusko se po třech letech raduje ze zlaté medaile z hokejového mistrovství světa. Svěřenci kouče Biljaletdinova v jednostranném finále přejeli Slovensko a zaslouženě nad hlavu zvedli mistrovskou trofej. Slovákům nepomohly ani dvě branky kapitána Cháry, poslední gól na finsko-švédském šampionátu dal jeho nejlepší hráč Jevgenij Malkin, jenž uzavřel skóre na 6:2 z pohledu Rusů.

Slováci přitom měli perfektní vstup do utkání. Už po minutě hry napřáhl od modré čáry Zdeno Chára a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže Rusové pak podle očekávání převzali taktovku hry. Do konce první třetiny však z velkého tlaku vytěžili jen vyrovnávací branku, když se po Ovečkinově nahrávce prosadil Alexandr Sjomin.