Za stavu 0:3 na zápasy měli hokejisté Phoenixu poslední možnost udržet se ve hře o Stanleyův pohár a ve čtvrtém semifinále v Los Angeles dokázali vyhrát 2:0. Vedení soupeře tak snížili na 1:3 na zápasy.

Hlavními strůjci úspěchu Coyotes byli kapitán Shane Doan, autor obou gólů, a brankář Mike Smith, který kryl 36 střel.

Kdyby se hráčům Phoenixu podařilo sérii ze stavu 0:3 ještě otočit, stali by se teprve čtvrtým celkem v historii NHL, který by to dokázal, navíc Kings jsou v letošním play-off zatím venku neporaženi. Uspěli ve všech sedmi případech, čímž vyrovnali rekord soutěže. O jeho překonání a ukončení celé série budou Kings usilovat ve Phoenixu v úterý.

"Samozřejmě si uvědomujeme, že jsme se dostali do těžké situace, ale taky víme, že už to před námi nějaké týmy zvládly. Myslím si, že o tom sport je. Udělat něco, co druzí nějaký čas nedokázali," řekl po zápase jeho hrdina Doan, který věří, že další zápas zlomí venkovní sérii výher Kings. "Statistiky říkají, že většinou se venku prohrává. Tak doufám, že se to stane. A další porážka by pro ně byla špatná," dodal Doan.

Kapitán Phoenixu otevřel skóre v 15. minutě, když si v přesilové hře vybruslil z rohu kluziště a bekhendem překonal Jonathana Quicka. Pojistkovou trefu přidal v polovině zápasu tvrdou ranou hned po vhazování. "Sehrál velký zápas a strhl i ostatní. Hrál neuvěřitelně, počínal si jako správný lídr," pochválil Doana brankář Smith.

První gól

Kings prohráli v play off teprve druhý zápas, předtím v úvodním kole rovněž při vedení 3:0 na zápasy podlehli doma Vancouveru. Následně zvítězili v osmi utkáních a až dnes narazili. Po utkání byli zklamaní, že sérii neukončili, ale z porážky nedělali vědu.

Druhý gól

"Samozřejmě nejsem vůbec rád, že k nim zase pojedeme. Ale tak to chodí. Nečekali jsme, že jako tým, který nezačíná doma, budeme postupovat bez ztráty zápasu. Člověk počítá s tím, že může hrát až 28 zápasů a ne dvanáct nebo třináct, tedy čtyři nebo pět v sérii," prohlásil trenér Los Angeles Darryl Sutter.

Los Angeles - Phoenix 0:2

Branky: 15. a 32. Doan. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.402. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0. Stav série: 3:1.