Na branku Jakuba Klepiše z úvodní třetiny odpověděl ve druhé části Alexandr Chochlačov a na začátku závěrečného dějství rozhodl dvěma góly Nikolaj Bušujev. V power play ještě dovršil výhru hostů Nikita Ščitov. Další duel čeká Lva opět doma v pondělí od 19:00 proti Donbassu Doněck.

I druhé vystoupení nováčka KHL v Praze přilákalo i přes letní počasí do Tipsport Arény slušnou návštěvu 5235 diváků, tedy o tisíc méně než na čtvrteční premiéru. Na první velkou šanci v utkání se čekalo do sedmé minuty, kdy dostal prostor útočník Spartaku Nikoncev.

Lev odpověděl náporem, ale gólman Borisov ještě odolal s čistým štítem. Ve 14. minutě už se pražský tým radoval, když Bartečko vysunul na modré čáře Klepiše, který předvedl ukázkový blafák do bekhendu. Kouč hostů Sidorenko ještě u rozhodčích reklamoval ofsajd. Zvýšit mohl Lev při Chochlačovově vyloučení.

V oslabení odolal na přelomu první a druhé třetiny také Jandačův tým a následně měl velkou šanci Christensen. Ve 25. minutě ale Spartak vyrovnal. Brzdící Chochlačov dostal puk za Pöpperleho záda bruslí, ale sudí po poradě u videa gól uznali. Za pár vteřin mohl vrátit vedení domácím Christensen, který zblízka trefil Borisova. I přes šance na obou stranách se skóre už ve druhé části neměnilo.

Vstup do závěrečné části vyšel Spartaku. Ve 43. minutě nejdříve Bušujev poslal za Pöpperleho odražený puk a za 84 vteřin při Mojžíšově trestu stejný hráč upravil na 3:1. Sudí si ještě situaci prověřili u videa. Lev se marně snažil odpovědět, nepomohly mu k tomu ani dvě přesilovky. V 54. minutě málem zvýšil Nikoncev, který trefil tyč. Výsledek dovršil v power play 17 sekund před koncem Ščitov. Spartak mohl slavit plný bodový zisk i v druhém utkání sezony po úvodní výhře v derby na ledě CSKA Moskva.

Branky a nahrávky: 14. Klepiš (Bartečko) - 25. Chochlačov (Lewandowski, Radivojevič), 43. Bušujev (Žukov, Ružička), 44. Bušujev (Ružička, Žukov), 60. Ščitov. Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Birin, Putilin. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5235.

Lev: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Mikúš, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Spartak: Borisov - Ščitov, Morrisonn, Nakládal, Bodrov, Šefer, Mamkin - Radivojevič, Chochlačov, Lewandowski - Žukov, Bušujev, Ružička - Kuzmin, Gubin, Kaširskij - Nikoncev, Voronin, Žmakin. Trenéři: Andrej Sidorenko, Alexandr Titov a Dmitrij Gogolev.