Lev se tak vrací ze série tří utkání venku na ledě Viťazu Čechov, v Čerepovci a v Minsku se ziskem osmi bodů a ve čtvrtek se představí v domácí Tipsport Aréně proti Omsku. Vedení klubu se bude snažit, aby mělo co nejdříve v kádru posily z NHL Jakuba Voráčka z Philadelphie a Jiřího Hudlera z Calgary, jejichž příchod však ještě nepotvrdilo.

V úvodu se Lev proti Dinamu, v jehož sestavě nechybělo trio Čechů Krajíček, Irgl a Pivko, ubránil při Hunkesově vyloučení. Následně domácí odolali při Denisovově trestu, ale v deváté minutě se už radovali Pražané. Dinamo při rozehrávce trefilo sudího a po Hossově přihrávce otevřel skóre před brankou osamocený Mikúš. Pöpperle držel čistý štít i při dalším Hunkesově trestu.

Znovu se skóre změnilo ve 24. minutě, kdy gólmana Haugena překonal nahozením od modré čáry Sersen. Další možnost měl Řepík. Lev se pak ubránil i při třetím oslabení při pobytu Surového na trestné lavici a v 31. minutě už po šesti vteřinách potrestal Stapletonův prohřešek. Po Němcově vybídnutí se pohotově trefil z pravého kruhu kanonýr Hossa a radoval se z první branky v sezoně.

Norského gólmana Haugena vystřídal Šelepňov, jemuž v závěrečném dějství nejdříve pomohla tyč a v 48. minutě při vyloučení Karalahtiho upravil kapitán Novotný na 4:0. Pöpperle držel neprůstřelnost i při Hunkesově třetím trestu v utkání, Dinamu pak pomohla po tečované střele Novotného ještě horní tyč.

Lev v bouřlivé atmosféře před 13.249 diváky chtěl v úvodu zápasu podle trenéra Josefa Jandače myslet především na defenzivu. "V první třetině jsme si dali za úkol především nedostat gól. Když se nám potom povedlo otevřít skóre, byla to hned jiná hra," řekl Jandač na tiskové konferenci po zápase. "Po druhém gólu jsme už zcela kontrolovali průběh zápasu. Velmi dobře jsme hráli ve středním pásmu a bez problémů získali tři body."

Skvělý start do sezony kouč Lva nepřeceňuje. "Je příliš brzy na hodnocení. Máme před sebou ještě spoustu zápasů. Ano, teď hrajeme dobře. Drží nás brankář," dodal Jandač, který si navíc pochvaloval i týmovou práci.

Dinamo Minsk - Lev Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Mikúš (Hossa), 24. Sersen (Surový, Mikúš), 31. Hossa (Němec, Mikúš), 48. Novotný (Hunkes). Rozhodčí: Kiseljov, Čerenkov - Sivov, Balodis. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 13.249.

Dinamo Minsk: Haugen (31. Šelepňov) - Karalahti, Denisov, Goroško, Krajíček, Murphy, Nogačov - Platt, Stapleton, Pivko - Irgl, Stas, Laine - Kulakov, Kitarov, Meleško - Drozd, Corso, Dudko. Trenéři: Kari Heikkilä a Jevgenij Popichin.

Lev Praha: Pöpperle - Sersen, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland - Klepiš, Vrána, Sekáč (41. T. Rachůnek) - Řepík, Christensen, Novotný - Jaroslav Svoboda, Karamnov, Bartečko - Surový, Mikúš, Hossa. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.