Poslední posila z NHL" doplnila kladenskou přehlídku hvězd na pět - ve středu poprvé nastoupil v pražské 02 Areně proti Pardubicícm Tomáš Kaberle.

Po výhře před rekordní návštěvou sezony 15 705 diváků zářil čtyřiatřicetiletý hráč Montrealu spokojeností. "Když je vyprodáno, hned se hraje jinak. Obě ty party fandily parádně, atmosféra na ledě a v kabině byla výborná. Myslím, že pěkných akcí byla spousta. Pleky (Plekanec) zase zářil jako vždycky a ta první lajna to vlastně vyhrála," řekl Kaberle.

Ocenil spoluhráče z Montrealu Canadiens, který se zaskvěl hattrickem a jednou asistencí. "On je chytrý, počká vždycky do poslední chvíle. Gólman hodně vyjede, snaží se mu zúžit úhel. Pak už mu nezbývá nic jiného, než to objet. Má dlouhou hůl, takže to tam zašoupne," komentoval dva Plekancovy góly po objetí branky.

Jágrova kladenská legie z NHL zabrala, doplatily na to Vítkovice - čtěte ZDE

Kaberle se uvedl jednou asistencí. "Jsem trochu utahaný, ale jinak je to dobrý. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát po dlouhé době. Asi po šesti měsících," konstatoval vítěz Stanleyova poháru z loňského roku s Bostonem. Do Česka přiletěl o víkendu. "Poslední dvě noci jsem moc nespal, ale to je normální. Srovná se to a bude to v pohodě."

 

V zápase se zařadil do obranné dvojice s Ivanem Majeským, za elitním útokem Jágr, Plekanec, Jiří Tlustý zůstal s Markem Židlickým Marek Černošek. Kaberle s formací posil z NHL chodil jen na přesilovky. "Uvidíme v dalších zápasech, trenéři můžou změnit sestavu podle vývoje. Záleží jen na nich," řekl Kaberle.

"Je fajn, že se najdou prostředky, aby nás tady mohlo být víc. Je těžké pořád jen trénovat a nehrát, jsem rád, že tahle varianta nakonec vyšla. Uvidíme, rád bych si to užíval do té doby, než zase začne NHL," řekl Kaberle.

A s čím očekává páteční obnovení jednání hráčské asociace NHLPA s NHL o nové kolektivní smlouvě? "Doufám, že se obě skupiny dají dohromady a začnou o něčem jednat. Zatím to nebylo nic slavného," dodal.

Související