Hokejisté Lva Praha prohráli v desátém zápase v Kontinentální lize na ledě Metallurgu Magnitogorsk vysoko 1:6. Domácí o výhře rozhodli ve druhé třetině, v níž překonali brankáře Tomáše Pöpperleho hned pětkrát. Čtyřikrát se přitom prosadili v početní výhodě.

Metallurg v sestavě s nejlepším hráčem uplynulé sezony NHL Jevgenijem Malkinem se dostal do vedení v 6. minutě, kdy byl na konci kombinace elitní formace domácích Denis Platonov. Lev ale dokázal ještě v první třetině vyrovnat, postaral se o to Jakub Klepiš.

Ve druhé části však domácí dominovali. K jasné výhře a zisku tří bodů jim pomohlo vyloučení Tomáše Rachůnka na dvě plus dvě minuty. Metallurg oba tresty využil a po gólech Sergeje Mozjakina a Viktora Antipina vedl už 3:1. Devětadvacet sekund po brance beka ruského celku se navíc opět trefil Dmitrij Kazionov a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Kouč Josef Jandač si následně vzal oddechový čas, přesto jeho tým ještě dvakrát ve druhé třetině inkasoval. A v obou případech v oslabení. Na 6:1 zvýšil 34 sekund před odchodem do kabin Malkin, který si tak připsal premiérovou branku v letošní sezoně KHL.

Další gól už domácí hokejisté nepřidali - i proto, že Pöpperle, před duelem podle statistik nejlepší brankář KHL, předvedl několik výborných zákroků. Nováček soutěže a lídr Západní konference Lev tak ve čtvrtém zápase na kluzištích soupeřů poprvé prohrál.

"V první třetině jsme ještě hráli slušně, na začátku druhé části jsme byli dvakrát vyloučení a dostali jsme z toho dva góly. Třetí pak hned po vhazování. Pak se soupeř dostal na koně a my už jsme mu nestačili. Na ledě byl jen jeden tým," uvedl kouč Jandač. "Magnitogorsk byl dnes o hodně rychlejší a my jsme špatně hráli v oslabeních," doplnil.

I přes šest inkasovaných branek kouč pochválil Pöpperleho. "Můžeme mu ještě poděkovat, protože často řešil situace, které nevznikly po jeho chybách. Dnes to nebylo o brankáři, ale o hráčích v poli," podotkl Jandač, který neuvažoval o tom, že by jedničku svého týmu stáhl ze hry a do branky poslal nezkušeného Ondřeje Kociána. "Nasadit ho proti Metallurgu by byl velký risk. Mohlo by mu to ublížit. Kdybychom to udělali, mohli jsme dostat devět deset nebo i jedenáct branek," dodal Jandač.

Metallurg Magnitogorsk - Lev Praha 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Platonov (Mozjakin, Malkin), 24. Mozjakin (Gončar, Malkin), 25. Antipin (Mozjakin, Gončar), 26. Kazionov (Jakubov), 32. Antipin (Hodgman, O´Reilly), 40. Malkin (Mozjakin, Platonov) - 9. Pikard (Klepiš, Voráček). Rozhodčí: Rogačjov, Nalivajko - Dědulja, Goljak. Vyloučení: 3:8, navíc Bernackij (Mag.) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 5926.

Magnitogorsk: Ahonen - Bondarev, Gončar, Antipin, Birjukov, Tverdovskij, Mišarin, Bernackij - Platonov, Malkin, Mozjakin - Potěchin, O´Reilly, Lisin - Kuljomin, Hodgman, Ždynov - Kazionov, Jakubov, Kocov - Grigorenko. Trenér: Maurice.

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Pikard, Porseland, Sersen - Klepiš, Vrána, Voráček - Hudler, Christensen, Novotný - Hossa, Mikúš, Surový - Rachůnek, Jaroslav Svoboda, Sekáč. Trenéři: Josef Jandač a Jiří Kalous.